با بستری ۱۹ بیمار جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۰ بیماردر بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۸۸۳۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶ 20 January 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۲ هزار و ۸۸۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۷۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۳ هزار و ۴۳۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۲۸۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۴۵۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۸۴۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۱۴۶ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۹۶۷ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۵۷ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۲۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۳۰۰ دُز یادآور واکسن بوده است

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار