رئیس پلیس آگاهی استان از انهدام باند جاعلان اسناد ملکی و دستگیری سه متهم در این خصوص خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۸۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۰ 23 January 2023

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: سرهنگ کاووس حبیبی گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی با تشکیل باند و شناسایی املاک با ارزش بالا در سطح شهر شیراز با دیوار نویسی و نصب پوستر تبلیغاتی و درج شماره تلفن خود به عنوان مالک ملک و جعل مدارک و اسناد اقدام به کلاهبرداری و فروش املاک می‌کند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت.

او گفت: با انجام تحقیقات میدانی مشخص شد متهم یک قطعه ملک به متراژ ۱۱ هزار و ۷۸۴ متر مربع به همراه ۲ حلقه چاه واقع در یکی از خیابان‌های شهر شیراز را به قیمت ۱۵۰ میلیارد تومان به معرض فروش گذاشته است.

سرهنگ حبیبی گفت: با استعلام صورت گرفته از اداره اوقاف و اداره ثبت اسناد و املاک استان فارس هویت صاحب اصلی زمین شناسایی و پس از بررسی اسناد و مدارک وی مشخص شد که قصد فروش زمین مورد نظر را به هیچ وجه ندارد.

این مقام انتظامی گفت: با اقدامات فنی و اطلاعاتی فردی که اقدام به دیوار نویسی کرده بود شناسایی و با برنامه ریزی و هدایت عملیاتی به همراه ۲ نفر از همدستانش هنگامی که قصد فروش زمین را در یک مشاور املاک داشتند دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس تاکید کرد: در بازجویی‌های اولیه مشخص شد متهمان با شناسایی املاک مجهول المالک، بلاصاحب و املاکی که صاحبین آن‌ها خارج از کشور یا در شهر‌های دیگر زندگی می‌کنند، اقدام به فروش مال غیر و کلاهبرداری کرده اند.

سرهنگ حبیبی گفت: در بازرسی از منزل متهم اصلی که دارای ۷ فقره سابقه کیفری می‌باشد، تعدادی اسناد و اوراق مجعول کشف و متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس به شهروندان توصیه کرد: قبل از انجام خرید ملک حتما با شخص اصیل وارد معامله شوید و از انعقاد قرار داد با افرادی که بدون مدرک معتبر خود را مالک یا نماینده مالک معرفی می‌نمایند خودداری کرده و ملک مورد نظر را از نزدیک مورد بررسی قرار داده و از صحت اسنادی که ارائه می‌شود، اطمینان لازم کسب کنند.

برچسب ها: باند جاعلان ، انهدام
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار