استاندار فارس بر لزوم بهسازی منطقه دروازه اصفهان و محله سید ذوالفقار، رفع کانون‌های ایجاد بیماری، ساماندهی ساختمان‌های نیمه مخروب و ایجاد و توسعه فضاهای ورزشی و تفریحی در این نقطه تاکید کرد.
کد خبر: ۱۰۸۹۶۷۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴ 28 January 2023

تابناک فارس به نقل از ایسنا: دکتر محمدهادی ایمانیه در پایان بازدید از محله امامزاده سید ذوالفقار و منطقه دروازه اصفهان شیراز، گفت: مراکز بهداشت شیراز موظف هستند، نسبت به شناسایی هر نقطه ای که سالک شایع شده است، اقدام نمایند و با همکاری فرمانداری و شهرداری شیراز نسبت به اقدامات ضروری به ویژه در خصوص جمع آوری زباله های ساختمانی و پاکسازی محلات اقدام نمایند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، ایمانیه خواستار اختصاص زمین مناسب به منظور احداث پارک محله ای و زمین چمن مصنوعی برای این منطقه شد و افزود: سالن ورزشی موجود در این محل به مدت ۶ ماه در اختیار پایگاه مقاومت محله قرار گیرد، تا میزان استفاده از آن در ساعات مختلف شبانه روز افزایش یابد.

او با اشاره به اینکه ۱۳۱ واحد مسکونی مخروبه در این منطقه وجود دارد، که ۵۳ مورد آن تحت نظارت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است، اما میراثی نمی باشد، تصریح کرد: طبق قوانین موجود بازسازی این منازل در دستور کار سازمان قرار گیرد؛ همچنین سایر پلاک ها از طریق دادستانی تعیین تکلیف شوند.

ایمانیه به رشد خرابی های تلفن ثابت این محدوده اشاره و اضافه کرد: شرکت مخابرات استان در کمترین زمان ممکن خرابی های تلفن ثابت را مرتفع کند.

استاندار با قدردانی از پلیس و بسیج، خواستار تقویت امنیت این منطقه شد و بر لزوم اختصاص مکانی برای برپایی نمایشگاه صنایع دستی و فروش آن برای ساکنین محله تاکید کرد.

براساس این گزارش، ایمانیه همچنین در جلسه شورای عالی استاندارد فارس با اشاره به اقدامات شاخص اداره کل استاندارد در خصوص حفظ حقوق و منافع مردم، خاطرنشان کرد: هر جا که موضوع سلامت مردم مطرح است وظیفه قانونی، اخلاقی و شرعی اداره کل استاندارد این‌است که از بروز تخلف جلوگیری و مقابل آن محکم بایستد.

استاندار فارس با بیان اینکه مصالح ساختمانی آن قسمتی که با سلامت مردم سروکار دارد خط قرمز ماست و برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، به راه اندازی سامانه تولید تا استفاده مصالح ساختمانی استاندارد اشاره و اظهار کرد: تولیدکنندگان مصالح ساختمانی در صورتی که از خدمات این سامانه استفاده نکنید، در استان فارس حق فروش مصالح غیراستاندارد را ندارند.

او با بیان اینکه سازمان‌های دولتی از تولیدکنندگان مصالح ساختمانی که محصولات آنها استاندارد نیست، نباید خرید داشته باشند، بر اهمیت حساسیت لازم بر استاندارد مواد غذایی تأکید کرد و اظهار کرد: استاندارد لازم در این حوزه بویژه توسط سازمان‌های دولتی باید رعایت شود.

استاندار فارس در این نشست در خصوص مواد غذایی حلال پیشنهاد داد تا چهار سازمان گمرک، صمت، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی بسته‌های تشویقی خود را ارسال کنند و اداره کل استاندارد نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه چند جانبه اقدام کند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار