رئیس جمعیت هلال احمر شیراز گفت: روز جمعه هفتم بهمن ماه به دلیل بروز چهار حادثه در ارتفاعات دراک بلافاصله نجاتگران مستقر در پایگاه دراک به منطقه اعزام شدند.
کد خبر: ۱۰۸۹۷۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲ 28 January 2023

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: محمدرضا رضازاده گفت: ساعت ٠٠:٣۵ دقیقه بامداد هفتم بهمن ماه ١۴٠١ با تماس EOC استان و اعلام حادثه در ارتفاعات دراک بلافاصله نجاتگران مستقر در پایگاه دراک به منطقه اعزام شدند و با انتقال فردی که مسموم شده بود به مرکز درمانی، عملیات خاتمه یافت.

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز گفت: بلافاصله با تماس مجدد EOC استان، نجاتگران پایگاه دراک به منطقه کهمره سرخی اعزام شدند و مورد مفقودی فردی در حوالی پمپ بنزین منطقه را پیگیری کرده و با پیدا شدن این فرد و پایان عملیات، ساعت ٣:۵٠ دقیقه بامداد به پایگاه بازگشتند.

رضازاده گفت: در ساعت ٩ صبح همین روز بار دیگر حادثه جهت کوهنوردی در ارتفاعات غدیریه کوه دراک اعلام شد و نجاتگران پایگاه دراک با تجهیزات کامل در میان مه و بارش برف به ارتفاعات غدیره دراک صعود نموده و با توجه به حضور عوامل آتش‌نشانی در منطقه با همکاری یکدیگر کوهنوردی ۶٠ ساله که بر اثر سکته قلبی فوت کرده بود را در مسیر پوشیده از برف به پایین کوه انتقال داده و تحویل عوامل نیروی انتظامی دادند.

او گفت: در همین زمان با تماس مجدد مرکز کنترل عملیات استان و اعلام حادثه جهت کوهنورد دیگری در مسیر دره فراخ کوه دراک بار دیگر نجاتگران کوهستان به ارتفاعات صعود نموده و از مسیر صعب‌العبور دره فراخ با همکاری عوامل آتش‌نشانی فرد ۶٣ ساله را که در بازگشت از قله دراک فوت کرده بود را به منطقه امن انتقال داده و تحویل عوامل نیروی انتظامی دادند و با پایان چهارمین عملیات در ساعت ١۶ به پایگاه بازگشتند

برچسب ها: حادثه ، دراک ، کشته ، مفقودی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار