طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با بستری ۹ بیمار جدید کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۴۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۸۹۷۳۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷ 28 January 2023

تابناک فارس به نقل از ایکنا: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، هشتم بهمن ۱۴۰۱ اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۳ هزار و ۸۵۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‎های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۱۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۴ هزار و ۲۶۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۱۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۵۸۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۹۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۱۴۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد ۲۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان‌باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۸۹۶ هم‌استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۶۶۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۰۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۰۹ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۶۱۳ دُز یادآور واکسن بوده است».

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار