مدیرکل امور عشایر فارس در جمع خبرنگاران به تشریح ویژه برنامه‌های این اداره کل به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.
کد خبر: ۱۰۹۰۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۴ 01 February 2023

تابناک فارس به نقل از ایسنا: عبدالحمید کریمی چهارشنبه ۱۲ بهمن ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام ماه مبارک رجب، بیان کرد: رسانه‌ها نمونه عینی جهاد تبیین هستند و اطلاع‌رسانی رسانه در خصوص اقدامات دولت بسیار ارزشمند است.

او با اشاره به ارائه خدمات این اداره کل در ۱۱ ماه گذشته به عشایر فارس، این اداره کل با ادارات مرتبط با عشایر هم‌افزایی داشته و با سپاه عشایر، صندوق بیمه‌ای روستاییان و عشایر و آموزش و پرورش عشایر در برگزاری برنامه‌های دهه فجر تعامل دارند.

کریمی عنوان کرد: غبارروبی قبور مطهر شهدا، نواختن زنگ انقلاب در مدارس عشایری در روز ۱۲ بهمن‌ماه، رونمایی از هفت دستگاه تانکرهای عشایر در شهرستان کوهچنار قائمیه به همت اتحادیه‌ها فعالیت‌های عمرانی، برق‌رسانی به عشایر و کمک به درآمد پایدار عشایر، برگزاری ارودی تربیتی آموزشی و برگزاری نمایشگاه در قیروکارزین با مدیریت آموزش و پرورش عشایر از مهمترین برنامه‌های دهه مبارک فجر است.

او همچنین از برگزاری یک جشنواره استانی در شهرستان جهرم در ۲۰ بهمن‌ماه خبر داد و گفت: امروز ۱۲ بهمن‌ماه فعالیت مشترکی با فرمانداری با محوریت تجلیل از خانواده شهدای عشایر برگزار می‌شود.

کریمی در ادامه از رونمایی ۴۵۰ پنل خورشیدی برای عشایر شهرستان قیروکارزین خبر داد و گفت: همچنین به ۱۴۰۱ نفر مبلغ ۵ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به مناسبت دهه فجر توسط صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر اعطاء خواهد شد و به ۱۰ نفر از عشایر بیمه اجتماعی رایگان تعلق خواهد گرفت.

مدیرکل امور عشایر فارس با اشاره به ارائه خدمات رایگان به عشایر فارس در ایام دهه مبارک فجر عنوان کرد: ارائه خدمات رایگان پزشکی، دامپزشکی و دندانپزشکی توسط گروه های جهادی از جمله این موارد است.

کریمی با گرامیداشت استاد بهمن بیگی هم گفت: اردوهای تربیتی در ایام دهه فجر با هدف توجه به دانش آموزان عشایری برگزار می‌شود.

او ادامه داد: کمک به ساخت منازل محرومان، توزیع بسته‌های معیشتی، افتتاح ۲۱ پروژه به ارزش ۲۵ میلیارد تومان در دهه فجر در شهرستان‌های مختلف فارس، مخلوط ریزی جاده عشایر در فراشبند و اقلید، بهره برداری از ۱۵ آب انبار، و ... از سایر برنامه‌های اداره کل امور عشایر فارس به مناسبت دهه فجر است.

کریمی خاطرنشان کرد: در ۸ ماه اول امسال به عنوان دستگاه برتر کشور از لحاظ عملکرد انتخاب شد و در بحث عفاف و حجاب از پنج دستگاه برتر استان بودیم و اشتغال عشایر در اولویت امور عشایر فارس قرار دارد و ۱۰۷ درصد در این خصوص با ارائه ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات زنجیره گوشت قرمز اقدام کرده‌ایم.

مدیرکل امور عشایر استان فارس گفت: جمعیت کوچنده فارس ۱۲۰ هزار نفر هستند که ۴۰ درصد دام استان را در اختیار دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار