استاندار فارس در پاسخ به خبرنگار ایکنا در خصوص وضعیت موزه قرآن شیراز گفت: به یاری خدا این موزه در سالروز ولادت امام زمان(عج) در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) آغاز به کار خواهد کرد.
کد خبر: ۱۰۹۰۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۴ 01 February 2023

تابناک فارس به نقل از ایکنا: محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس ظهر امروز، ۱۲ بهمن در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز در پاسخ به خبرنگار ایکنا در خصوص وضعیت موزه قرآن شیراز گفت: به یاری خدا این موزه در سالروز ولادت امام زمان(عج) در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) آغاز به کار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه از وزارت کشور درخواست بودجه ۲۰ میلیارد تومانی برای راه‌اندازی موزه قرآن در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) کرده‌ایم، ابراز امیدواری کرد که این مهم تحقق یابد.

ایمانیه همچنین با اشاره به دیگر فعالیت‌های قرآنی استانداری گفت: بحمد الهی دستیار قرآنی استانداری فعالیت‌های خوبی تاکنون انجام داده است و چند کار شاخص قرآنی در این استان دنبال می‌شود. یکی از آن‌ها راه‌اندازی نهضت روخوانی قرآن میان کارمندان دولت است که این طرح به جاهای خوبی رسیده است.

استاندار فارس همچنین راه‌اندازی پویش «فرزندان قرآنی، مکتب شهید سلیمانی» را از دیگر فعالیت‌های قرآنی در استان اعلام کرد و گفت: ۱۸۰ نفر از کودکان ما در این طرح شرکت کرده‌اند که به یاری خدا این کودکان را در ابعاد مختلف علمی و فرهنگی حمایت خواهیم کرد تا در آینده افراد علمی قرآنی داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به مناسبت فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر یکسری پروژه‌ها افتتاح خواهد شد و بخش دیگری از پروژه‌ها نیز در سالروز ولادت امام زمان(عج) در تاریخ ۱۷ اسفندماه سال جاری افتتاح می‌شوند، گفت: به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در استان فارس یک هزار و ۴۴۴ پروژه با ارزش ریالی ۱۷ هزار میلیارد تومان بهره‌برداری خواهد شد.

ایمانیه ادامه داد: در ایام دهه فجر سال گذشته ۷۲۹ پروژه با ارزش ریالی ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در استان فارس بهره‌برداری شد که از نظر تعداد، تعداد پروژه‌ها دو برابر شده است و از نظر ریالی هم اعتبار آن‌ها تقریباً سه برابر شده است.

استاندار فارس اضافه کرد: از این تعداد پروژه ۱۳۳ پروژه در موضوع آب آشامیدنی با ارزش ۷۰۰ هزار میلیارد تومان، ۹۲ پروژه در موضوع راه‌های اصلی فرعی روستایی و عشایری با ارزش ۱۱۰۰ میلیارد تومان، ۸۳ پروژه آموزشی فرهنگی هنری با ارزش ۴۰۰ میلیارد تومان، ۶۰ پروژه در بهداشت و درمان با ارزش ۳۶۰ میلیارد تومان، ۲۷ پروژه در موضوع برق اعم از نیروگاه و پست و خطوط انتقال با اعتبار ۵۷۰ میلیارد تومان، ۵۶۶ پروژه در حوزه عمران شهری و روستایی، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و بنیاد مسکن با اعتبار ۴ هزار و ۷۳۰ میلیاردتومان، ۱۵۴ پروژه در بحث مسکن شهری و روستایی ۹۵۰ میلیارد تومان، ۳۹ پروژه در حوزه ورزش با ارزش ۱۱۷ میلیارد تومان و... هستند.

وی با بیان اینکه بیشترین تعداد پروژه‌ها در شیراز مربوط به شیراز است که طی ایام دهه فجر ۲۲۰ پروژه با ارزش ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بهره‌برداری خواهند شد، گفت: پروژه‌های شهرستان‌ها نیز شامل فولاد کوار با ارزش ریالی ۳ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان، بهره‌برداری از فاز اول خط دو مترو شیراز با ارزش ۳ هزار میلیارد تومان، بهره‌برداری از فاز نخست ساختمان مرکزی شیراز با ارزش ۳۵۰ میلیارد تومان، بهره‌برداری از خط تولید انواع سیلیکون‌های متالوژی در مرودشت ۳۰۰ میلیارد تومان، اجرای قسمتی از شبکه فاضلاب در شیراز و صدرا با ارزش ۲۴۸ میلیارد تومان، اجرای شبکه گاز فولادی با پلی اتیلین در لارستان با ارزش ۱۶۰ میلیارد تومان، واحد تولید کنستانتره در استهبان ۱۵۰ میلیارد تومان، تکمیل گازرسانی در شهرستان داراب ۱۲۹ میلیارد تومان، بهسازی محور لامرد دو راهی آب تنه ۱۰۰ میلیارد تومان، آبرسانی به شهر قیر ۸۰ میلیارد تومان، افتتاح فاز اول بزرگراه مرودشت دردوزن ۸۰ میلیارد تومان، بهره‌برداری از بیمارستان گله‌دار ۸۰ میلیارد تومان، بهره‌برداری از استخر سرپوشیده استهبان ۷۰ میلیارد تومان، تکمیل گازرسانی فراشبند ۶۷ میلیارد تومان، پروژه آبرسانی شهرستان مرودشت ۶۰ میلیارد تومان، احداث پست ۶۶ کیلو وات سیمکان جهرم ۶۰ میلیارد تومان، بهره‌برداری از آبگیر شناور جهرم ۳۸ میلیارد تومان و... از جمله پروژه‌های ایام‌الله دهه فجر هستند.

ایمانیه با بیان اینکه بهره‌برداری آزادراه شیراز ـ اصفهان و خط دوم آبرسانی سد درودزن تا آخر سال و یکی دو ماه اول سال آینده انجام خاوهد شود، از خبرنگاران خواست تا اگر پروژه راکد شده در شهرستان‌ها می‌شناسند را اطلاع‌رسانی کنند و سپس افزود: آمادگی داریم تا حتی از پروژه‌هایی که کمتر از ۵۰ درصد کار می‌کند، نیز حمایت کنیم.

استاندار فارس همچنین از خبرنگاران خواست اگر پروژه مزمن دولتی در شهرستان‌ها می‌شناسند را معرفی کنند و ادامه داد: از خبرنگاران درخواست می‌شود تا از تمام سازمان‌های استان مطالبه ارائه گزارش مقایسه عملکرد آن سازمان قبل از انقلاب و امروز داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار