با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۲ بیمارکرونایی در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند .
کد خبر: ۱۰۹۱۴۹۵
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۰ 07 February 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۵ هزار و ۲۲۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۸۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۵ هزار و ۳۶۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۵۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۹ هزار و ۸۶۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۸۲۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، دوازده بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۹۶۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۹۸۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۱۱۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۴۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۶۹ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۷۵۵ دُز یادآور واکسن بوده است

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار