استاندار استان فارس با تاکید بر اینکه با طمع‌ورزی افراد سودجو مقابله می‌کنیم، افزود: قطعا در سطح ملی نیز مدافع حقوق تولیدکنندگان خواهیم بود و از حق و منطق آنان دفاع می کنیم.
کد خبر: ۱۰۹۴۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۰ 01 March 2023

تابناک فارس به نقل از فارس: محمدهادی ایمانیه در جلسه ستاد تنظیم بازار فارس گفت: ایام پایانی سال و نوروز ۱۴۰۲ مقارن با ماه مبارک رمضان است و باید با برنامه‌ریزی صحیح و منسجم نسبت به رصد و کنترل بازار اقدام کرد.

ایمانیه خواستار تفکیک وظایف ستاد تنظیم بازار در قالب سه کمیته شد و افزود: کمیته‌های تولید و تامین، توزیع و نظارت ذیل ستاد تنظیم بازار ایجاد شده و هر کمیته، وظایف محوله را دنبال کند.

وی با بیان اینکه کمیته تولید و تامین باید با روش با روش‌های مختلف برای تامین اقلام مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهد؛ افزود: برخی محصولات در استان، برخی خارج از استان و اندکی از موارد نیز باید از خارج کشور تامین شود که وظیفه این کمیته با کارگیری تدابیری در روش‌های تامین اقلام مورد نیاز بازار استان است.

ایمانیه گفت: کمیته توزیع وظیفه پخش اقلام مورد نیاز مردم در بازار را دارد؛ تعاونی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تربار، فروشگاه‌های دولتی، فروشگاه‌های امین و عرضه مستقیم کالا و سایر فروشگاه ها با تدابیر مناسب به منظور ارائه خدمت مناسب به مردم در کنار هم قرار گیرند.

ایمانیه خواستار تشکیل کمیته نظارت شد و افزود: نمایندگانی از بسیج اصناف، صمت، دادستانی، تعزیرات، اتاق اصناف و سایر دستگاه‌های مرتبط نظارتی در این کمیته عضو شده و بر بازار مردم در شب عید و ایام ماه مبارک رمضان نظارت کنند.

استاندار فارس با اشاره به اینکه هزاران قلم کالا در بازار موجود است، اضافه کرد: هدف اصلی و عمده ستاد تنظیم بازار و کمیته‌های تشکیل شده ذیل آن باید بر اقلام اساسی مورد نیاز مردم متمرکز شود.

وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص فعالیت‌های انجام شده تاکید و اضافه کرد: اقدامات انجام شده باید به اطلاع مردم برسد اما نباید به هیچ عنوان دنبال بزرگنمایی بود زیرا خدمت به مردم اصلی‌ترین هدف است.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه برنامه‌های بلندمدت ارزش و اثرات بهتری در کنترل بازار خواهد داشت، گفت: درکنار توجه به مایحتاج مردم، به تولیدکنندگان هم توجه شود؛ همانند خرداد امسال درصورت درخواست تولیدکنندگان کمیته‌ای برای تعدیل قیمت‌ها تشکیل شود و با هماهنگی مسئولین کشوری نسبت به بررسی قیمت‌ها اقدام کنید.

ایمانیه با تاکید بر اینکه با طمع‌ورزی افراد سودجو مقابله می‌کنیم، افزود: قطعا در سطح ملی نیز مدافع حقوق تولیدکنندگان خواهیم بود و از حق و منطق آنان دفاع می کنیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار