روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز چهارشنبه دهم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۴۹۳۲
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۰ 01 March 2023

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۷ هزار و ۸۰۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۴۷۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۷ هزار و ۳۱۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۵۳۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۰ هزار و ۴۹۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۹۴۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۲ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۱۸۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۴۷۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۴۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۲۵۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۵۸ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۹۱۹ دُز یادآور واکسن بوده است

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار