با بستری ۱۶ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۸ بیمار در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۹۵۱۴۰
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۱ 03 March 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۸ هزار و ۹۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۵۲۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۷ هزار و ۵۳۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۵۶۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۰ هزار و ۵۶۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۹۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۲ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۲۳۵ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۵۲۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۵۹ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۲۶۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۷۷ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۹۲۷ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار