رییس سازمان آتش نشانی شیراز گفت: انفجار و آتش سوزی هولناک در ساختمان مسکونی روستای کرونی شیراز، سه عضو خانواده شامل مادر دو فرزند ۱۲ و ۷ ساله را به کام مرگ کشاند و پدر و فرزند ۱۵ را به شدت مصدوم کرد.
کد خبر: ۱۰۹۵۱۴۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۷ 03 March 2023

تابناک فارس به نقل از رکنا: محمدهادی قانع روز دوشنبه در این باره به خبرنگاران گفت: طی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی این حادثه، بلافاصله آتش نشانان ایستگاه ۱۷ با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز، حوالی ساعت ۱۱ شب گذشته خود را به روستای کرونی رساندند.


وی افزود: یک واحد مسکونی در طبقه دوم یک ساختمان دو طبقه، دچار انفجار و آتش سوزی شده و شعله های آتش از درب و پنجره های این واحد مسکونی به بیرون زبانه می کشید.

قانع با اشاره به حضور خانواده ۵ نفره در زمان وقوع حادثه در منزل مسکونی ادامه داد: نیروهای عملیاتی به سرعت به دو گروه تقسیم شدند که گروه اول، پس از قطع جریان اصلی برق ساختمان، با استفاده از لوله های آبرسانی و تجهیزات خاموش کننده، عملیات مهار شعله های آتش را آغاز کردند.

وی اضافه کرد: همزمان گروه دیگری از آتش نشانان پس از مجهز شدن به دستگاه های تنفسی، وارد ساختمان شدند و پس از جستجو، یک نفر مرد حدودا ۳۸، مادر خانواده، دو پسر ۱۵ و ۷ ساله و دختر ۱۲ ساله را که به شدت دچار سوختگی شده بود را از میان دود و حرارت خارج کرده و برای انجام معاینات پزشکی، تحویل امدادگران اورژانس دادند.

قانع خاطرنشان کرد: متاسفانه پس از انجام معاینات پزشکی از سوی عوامل اورژانس، مشخص شد سه عضو خانواده شامل فرزند ۱۲ و ۷ ساله و مادر در دم جان باخته و پدر و پسر ۱۵ ساله که به شدت مصدوم شده بودند به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی عنوان کرد: نیروهای عملیاتی در کوتاه ترین زمان ممکن، شعله های آتش را پیش از سرایت به طبقه اول مهار و کاملا خاموش کردند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز تصریح کرد: استفاده از سیلندر پیک نیکی و کپسولی و نشت شدید گاز علت این حادثه هولناک بود، شدت انفجار به حدی بود که ساختمان دچار تخریب شد و سه نفر از اعضای خانواده در دم جان باختند.

 

برچسب ها: انفجار ، آتش سوزی ، کشته
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار