معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز گفت: شهروندانی که قصد احداث بنا دارند هر چه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف ملک خود اقدام و عوارض شهرداری را پرداخت تا به تعرفه عوارضی سال جدید مواجه نشوند و مبلغ کمتری را نسبت به سال آینده جهت اخذ پروانه ساختمانی پرداخت کنند.
کد خبر: ۱۰۹۵۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۰ 04 March 2023

تابناک فارس به نقل از ایلنا: محمود صفایی گفت: براساس قانون درآمدهای پایدار عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مصوب مجلس شورای اسلامی در سال آینده قوانین جدیدی، اجرایی خواهد شد.

به گفته معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز؛ در قانون جدید درآمدهای پایدار عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نحوه اخذ عوارض ساختمان‌های سطح شهر مشخص‌شده و روش محاسبه عوارض در ابتدای سال ۱۴۰۲ نسبت به امسال کاملاً تغییر خواهد کرد و فرمول‌های جدید در خصوص عوارض صدور پروانه ساختمانی تدوین و تصویب‌شده است.

وی بیان کرد: شهروندانی که قصد احداث بنا دارند هر چه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف ملک خود اقدام و عوارض شهرداری را پرداخت تا به تعرفه عوارضی سال جدید مواجه نشوند و مبلغ کمتری را نسبت به سال آینده جهت اخذ پروانه ساختمانی پرداخت کنند.

صفایی عنوان کرد: در لایحه درآمدهای پایدار عوارضی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مصوب مجلس شورای اسلامی، تکالیفی سخت‌گیرانه برای شهرداری‌ها مشخص شده و شهرداری‌ها، ملزم به رعایت کامل قوانین و ضوابط در طرح‌های تفصیلی شده و دست شهرداری‌ها در نحوه صدور پروانه ساختمانی کاملاً بسته‌شده است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز تصریح کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر شیراز نسبت به تثبیت ضوابط شهرسازی به شهرداری شیراز ابلاغ‌شده که کلیه دستورالعمل‌ها و قوانین جدید را بر روی سیستم شهرسازی بارگذاری و سیستم را بسته و عملاً در نحوه صدور پروانه ساختمانی هیچ‌گونه دخل و تصرفی نداشته و با این قوانین ابلاغی مواردی مانند سطح اشغال، تراکم و تعداد واحد در یک چهارچوب قانونی غیرقابل تغییر و ارفاق بسته می‌شود.

وی اظهار کرد: بر اساس همین قوانین مراحل صدور پروانه ساختمانی در سال ۱۴۰۲ به‌صورت دومرحله‌ای می‌شود و شرایط نسبت به امسال کاملاً تغییر خواهد کرد.

صفایی گفت: به کسانی که قصد احداث بنا دارند توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام و موافقت اصولی خود را با توجه به اعتبار سه‌ساله اخذ کرده تا مشمول تعرفه جدید شهرداری در سال جدید نشوند.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری شیراز تصریح کرد: به شهروندان با توجه به تخفیف‌هایی که تا پایان سال در این خصوص وجود دارد، توصیه می‌شود که به مناطق یازده‌گانه مراجعه و نسبت به اخذ صدور پروانه و موافقت اصولی خود با نرخ امسال اقدام کنند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار