معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از تعطیلی ۶ مرکز غیر مجاز ارائه دهنده خدمات پوست، مو و زیبایی، در دو هفته گذشته در شیراز خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۵۴۳۹
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴ 05 March 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: دکتر مهرداد شریفی گفت: با پیگیری‌های کارشناسان اداره نظارت بر درمان معاونت درمان و کارشناسان اداره تعزیرات حکومتی امور بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این مراکز غیرمجاز شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی تعطیل شدند.
او تاکید کرد: مراکز مجاز ارایه دهنده خدمات درمانی، دارای تابلوی معتبر، پروانه طبابت و مجوز قانونی لازم هستند و این مجوز‌ها باید در معرض دید عموم باشد.
دکتر شریفی از مردم استان خواست تا اقداماتی مانند لیزر درمانی و سایر درمان‌های مرتبط با پوست، مو و طب سنتی ایرانی را تنها در مراکز پزشکی دارای مجوز انجام دهند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: استفاده از هرگونه تجهیزات و دستگاه‌های درمانی بدون دریافت مجوز‌های قانونی ممنوع است و هیچ شخصی نمی‌تواند بدون داشتن تخصص و مجوز‌های لازم، از این دستگاه‌ها برای درمان بیماران استفاده کند.
او با اشاره به عوارض جبران ناپذیر انجام مداخلات زیبایی در مراکز غیر مجاز گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در ارایه خدمات درمانی، با تلفن ۱۸۱۹ مرکز پایش و مراقبت‌های درمانی و یا سامانه تلفنی ۱۹۰ تماس بگیرند.

برچسب ها: پلمپ ، مرکز زیبایی ، شیراز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار