مدیرکل دامپزشکی استان فارس از آغاز طرح تشدید نظارت ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در این استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۵۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹ 05 March 2023

تابناک فارس به نقل از ایانا: حمیدرضا ناظمی گفت: این طرح با هدف نظارت‌ دقیق تر بر تولید و توزیع فرآورده های خام دامی در استان فارس از شنبه سیزدهم اسفند ماه سال جاری تا پنجم اردیبهشت ماه سال آینده اجرا می شود.

به گفته وی؛ طرح مذکور در قالب ۴۳ اکیپ سیار و ۳۸ اکیپ ثابت در استان فارس و با به‌کارگیری همه امکانات اداره کل دامپزشکی شروع شده است.

ناظمی با اشاره به اینکه در استان فارس بیش از ۱۰ هزار واحد عرضه فرآورده خام دامی، ۳۳ کشتارگاه دام، ۱۴ کشتارگاه طیور، ۵۵ سردخانه، ۸۰۰ خودرو حمل فرآورده های خام دامی و ۲۰۰واحد صنایع وابسته به دام وجود دارد، اظهار کرد: پیش بینی می شود بیش از 27 هزار مورد بازدید در این مدت از مراکز فوق صورت گیرد.

وی با اشاره به نظارت بهداشتی و برخورد با قصابی های متخلف در مبادی ورودی شهرستان شیراز، بیان کرد: کشتارغیرمجاز، عرضه غیربهداشتی گوشت، مرغ، ماهی و موارد مرتبط با دامپزشکی از جمله تخلفات محسوب می شود.

مدیرکل دامپزشکی استان فارس اظهار کرد: به منظور رسیدن به سطح بهداشتی مطلوب در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی موضوع را از طریق تماس با سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار