روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه بیستم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد.
کد خبر: ۱۰۹۶۲۲۷
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷ 11 March 2023

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۹ هزار و ۴۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۸۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۸ هزار و ۲۶۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۷۸۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۰ هزار و ۷۸۶ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۷ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۰۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۲ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۴۲۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۶۳۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۷۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۲۹۲ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۹۹ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۹۶۷ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار