با بستری ۳۱ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۱۹ بیمار در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند .
کد خبر: ۱۰۹۶۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۴ 12 March 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز ، اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۹ هزار و ۲۰۰ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۸۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۸ هزار و ۳۹۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۸۴۴ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۰ هزار و ۸۰۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۲۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۱۹ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۹ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۲ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۴۸۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۶۵۳ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۷۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۲۹۶ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۰۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۹۷۵ دُز یادآور واکسن بوده است.

کپی لینکhttps://www.iribnews.ir/00Fso4
خبرهای مرتبط

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار