محمدجواد مرادیان رئیس مرکز اورژانس فارس از مصدومیت ۲۰ نفر از هموطنانمان در شیراز به دلیل مصرف قهوه خبر داد و گفت: این افراد دارای علائمی همچون سردرد، تهوع و حتی تشنج هستند.
کد خبر: ۱۰۹۶۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۲ 12 March 2023

تابناک فارس به نقل از مهر: محمدجواد مرادیان گفت: پس از دریافت گزارش یکی از بیمارستان‌ها به مرکز اداره عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی شیراز مبنی بر مراجعه دو نفر با علائم سردرد و سرگیجه و مسموم شدن به دلیل مصرف قهوه این موضوع با حساسیت ویژه پیگیری شد.

وی افزود: در یک هفته اخیر به تمام بیمارستان‌ها و مراکز اورژانس ۱۱۵ درباره مسموم شدن با قهوه اطلاع‌رسانی شد تا در صورت داشتن مراجعه یا تماسی مبنی بر این مشکل، موارد بلافاصله اطلاع‌رسانی و پیگیری شود. قهوه‌ای در بازار توزیع شده که میزان کافئین بالاتری نسبت به قهوه‌های معمولی دارد و از شهروندان می‌خواهیم قهوه را از فروشگاه‌های معتبر و دارای مجوز بهداشتی تهیه و مصرف کنند.

رئیس اورژانس استان فارس افزود: این موضوع از طریق معاونت بهداشت و سازمان‌های مربوط برای پیشگیری و از سوی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و پزشکی قانونی برای تشخیص کامل و نهایی در حال بررسی و پیگیری است. شهروندان در صورت مصرف قهوه و مواجه شدن با هر گونه علائم سردرد، سرگیجه و تهوع و تشنج بلافاصله با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند یا از سامانه ۱۹۰ موضوع را پیگیری کنند.

برچسب ها: قهوه ، مسمویت ، بیمارستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار