رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از آغاز توزیع میوه شب عید از روز چهارشنبه در استان خبر داد و گفت: مقررشده شهرداری‌ها ۱۷۷ غرفه در استان در اختیار اتحادیه قرار دهند تا طرح از مزرعه تا سفره در این غرفه‌ها اجرا شود.
کد خبر: ۱۰۹۶۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ 14 March 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در نشست قرارگاه امنیت غذایی این سازمان با بیان اینکه در زمان حاضر وضعیت تولید ما در کالا‌های مختلف خوب است و جای نگرانی نیست، گفت: مهم‌ترین موضوع مدیریت بازار است تا خروجی آن منجر به آرامش قابل لمس بازار و رضایت عموم مردم باشد.
مجتبی دهقان پور با تاکید بر ضرورت هماهنگی و همکاری کامل مدیران این سازمان با مسئولین محلی در حوزه تنظیم بازار تصریح کرد: در تامین کالا‌های اساسی تنظیم بازارای هیچ مشکلی نداریم و از آمادگی کامل برخورداریم.
به گفته وی؛ کالا‌های اساسی تنظیم بازاری شامل برنج، شکر، گوشت قرمز منجمد و مرغ منجمد است که حسب نیاز و بر اساس برش‌های شهرستانی اعلام و تخصیص داده خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در همه شهرستان‌های استان فارس اتحادیه فرهنگیان به نمایندگی از اتاق تعاون توزیع کالا‌های اساسی را عهده دار است، اظهار کرد: بر اساس اعلام اتحادیه مذکور علاوه بر کالا‌های اساسی توزیع حبوبات نیز در این فروشگاه‌ها انجام می‌شود.
دهقان پور با اشاره به نظر استاندار فارس مبنی بر اهتمام برای تامین و تعدیل قیمت بازار محصولاتی مانند سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی توسط جهاد کشاورزی ابراز کرد: علاوه بر این موارد لبنیات و اقلام پروتئینی هم مدنظر قرار خواهیم داد تا با قیمتی پایین‌تر از قیمت فعلی بازار عرضه شود.
او با بیان اینکه در هر شهرستان استان فارس می‌بایست حداقل سه فروشگاه خواربار، ده فروشگاه میوه و تره بار و پنج فروشگاه مرغ و گوشت و یک نمایشگاه برای عرضه کالای تنظیم بازار دائر شود، اضافه کرد: در گام نخست هزار تن برنج و ۵۰۰ تن شکر طرح تنظیم بازار برای شهرستان‌ها در نظر گرفته شده است.
دهقان پور با تاکید بر اینکه بازرسی از فروشگاه‌ها باید به صورت جدی و با کمک دستگاه‌های وابسته به جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌های اجرایی در سطح استان انجام شود، افزود: شناسایی متخلفین، تشکیل پرونده، معرفی به تعزیزات حکومتی و پیگیری صدور احکام به منظور ایجاد بازدارندگی، لازم و ضروری است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار