مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: هزار هکتار از اراضی این استان برای مقابله با ملخ مراکشی سم پاشی شده است.
کد خبر: ۱۰۹۸۲۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳ 27 March 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: جاوید عباسی افزود: مبارزه با آفت ملخ مراکشی در شهرستان کازرون همزمان با مشاهده و خروج پوره‌های این نوع از ملخ‌ها با به کارگیری ادوات مکانیزه و سموم رایگان دولتی آغاز و در حال انجام است.
این مقام مسئول با اشاره به مساعد بودن شرایط آب و هوایی و مناسب بودن پوشش گیاهی مراتع، مشاهده تفریخ تخم‌ها و خروج پوره‌های ملخ مراکشی در مراتع اطراف و بستر تالاب پریشان بوده است، گفت: احتمال طغیان و افزایش جمعیت ملخ‌های مراکشی و سایر ملخ‌های بومی در سطح استان خصوصاً در شهرستان‌های کازرون، ممسنی و خرامه وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداران باید نسبت به پایش آفت ملخ مراکشی در مزارع، باغ‌ها و یا مراتع اطراف مزارع خود اقدام و در صورت مشاهده جمعیت‌های ملخ مراتب را در اسرع وقت به نزدیک‌ترین مرکز جهاد کشاورزی اطلاع دهند، گفت: به علت مناسب بودن شرایط آب و هوایی، ملخ‌های بومی یک ماه زودتر از سال گذشته در این استان مشاهده شده‌اند.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی فارس با بیان اینکه پیش بینی می‌شود در سال جاری مبارزه با ملخ مراکشی تا پایان اردیبهشت ماه در ۲۰ هزار هکتار انجام شود، گفت: پارسال مبارزه با ملخ‌های بومی در ۱۳ هزار هکتار انجام شد.

مبارزه با آفت ملخ از 24 اسفند پارسال در فارس آغاز شدهو همچنان ادامه دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار