با بستری ۴۷ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۸ بیمار در بیمارستان های استان فارس بستری هستند
کد خبر: ۱۰۹۸۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶ 27 March 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۱ هزار و ۱۰۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۵۱۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۹۳۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۳۴۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۱ هزار و ۱۷۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۷۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۴۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۷۹ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۱۲۸ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۹۱ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۰۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۳۸ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۵۲ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۹۳ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار