معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با اشاره به اینکه تسهیل ارائه خدمات در پارکینگ ها به شهروندان از اولویت‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز محسوب می‌شود، عنوان کرد: طرح هوشمندسازی پارکینگ‌های طبقاتی سطح شهر و مکانیزاسیون ۱۳ پارکینگ روباز متعلق به شهرداری شیراز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.
کد خبر: ۱۱۰۶۲۵۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۰ 21 May 2023

تابناک فارس به نقل از ایسنا: هادی شه‌دوست شیرازی گفت: آغاز به کار پروژه نصب و راه‌اندازی ۱۸ سامانه ثبت تخلف رانندگی در بزرگراه‌های شیراز، مکانیزاسیون ۱۳ پارکینگ روباز و انجام مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی و امکان سنجی حمل و نقل ریلی با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال از پروژه‌های ترافیکی مهم در هفته شیراز است.

او بابیان اینکه هم اکنون ۶۲ سامانه ثبت تخلف هوشمند در شیراز فعال است، ادامه داد: با نصب و راه‌اندازی ۱۸ سامانه ثبت تخلف رانندگی با اعتباری بالغ بر ۱۱۱ میلیارد ریال که چهار ماه به طول خواهد انجامید، تعداد سامانه‌های ثبت تخلف در شیراز به ۸۰ سامانه خواهد رسید.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال و با اجرای دیگر پروژه‌های ثبت تخلف، تعداد سامانه‌های ثبت تخلف هوشمند به ۱۲۷ سامانه خواهد رسید، اضافه کرد: نوسازی و توسعه سامانه‌های ثبت تخلف هوشمند در بزرگراه‌های شیراز در دو سال گذشته میزان تصادفات منجر به فوت را ۳۰ درصد کاهش داده است که دستاورد بزرگی در بحث حمل و نقل در شیراز است.

شه‌دوست شیرازی افزود: این سامانه‌ها تخلفاتی همچون سرعت غیرمجاز، عدم بستن کمربند ایمنی و نداشتن معاینه فنی را برای خودروهای متخلف از طریق تکنولوژی‌های پردازش تصویری یا راداری ثبت کرده و با صدور قبض جریمه هوشمند مانع از تکرار اینگونه تخلفات می‌شوند.

او با اشاره به اینکه تسهیل ارائه خدمات در پارکینگها به شهروندان از اولویت‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز محسوب می‌شود، عنوان کرد: طرح هوشمندسازی پارکینگ‌های طبقاتی سطح شهر و مکانیزاسیون ۱۳ پارکینگ روباز متعلق به شهرداری شیراز در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

معاون شهردار شیراز اظهار کرد: پروژه مکانیزاسیون ۱۳ پارکینگ روباز شهری با هدف جلب رضایت شهروندان در زمینه محاسبه میزان حضور، محاسبه میزان زمان استفاده از پارکینگ برای هر خودرو و نیز محاسبه میزان حق اجاره ساعتی پارکینگ، با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال ظرف مدت چهار ماه اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه پروژه هوشمندسازی پارکینگ‌های طبقاتی نیز از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است، افزود: پروژه هوشمندسازی سه پارکینگ طبقاتی طالقانی، نشاط و هدایت با اعتبار ۱۱۳ میلیارد ریال هم اکنون در حال اجراست و انتظار می‌رود این پروژه نیمه اول امسال به اتمام برسد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز اضافه کرد: فاز مکانیزاسیون این سه پارکینگ طبقاتی هم اکنون به اتمام رسیده و در حال اجرای فاز هوشمندسازی است، همچنین پروژه هوشمندسازی پارکینگ‌های طبقاتی خلدبرین، فخرآباد و حضرتی نیز در حال مطالعه و برنامه‌ریزی است و امیدواریم در نیمه دوم سال جاری وارد فاز اجرایی شود.

شه دوست شیرازی در همچنین به انجام مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی و امکان سنجی حمل و نقل ریلی اشاره و در بیان جزییات آن افزود: شرح خدمات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر شیراز، یک طرح مادر در این حوزه است که پیش از این به مرحله تصویب رسیده است و تمام انواع حمل و نقل در شهر را شامل می‌شود اما این طرح که در آن به کلیات موضوع پرداخته شده برای عملیاتی شدن نیازمند انجام مطالعات تفصیلی است.

او گفت: مطالعات جامع حمل و نقل با مقیاس ۱ با ۲۰هزار کلانشهر شیراز را به صورت کلی و از لحاظ برنامه ریزی حمل و نقلی پایش کرده اما مطالعات تفصیلی به صورت جزی تر و با مقیاس یک‌ به دو هزار به مطالعه سیستم‌های حمل و نقل می‌پردازد.

 معاون شهرداری شیراز انجام مطالعات تفصیلی حمل و نقل همگانی یا ضابطه ۷۷۷ را با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال در حال اجرا اعلام کرد و گفت: با انجام این طرح سیستم‌های حمل و نقل ریلی، BRT یا اتوبوس های تند رو، تراموا، اتوبوس های واحد، تاکسی، مینی بوس و حتی دوچرخه به صورت یک سیستم یکپارچه با یکدیگر پیوند می‌خورند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار