رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در ادامه سرکشی از مراکز تأمینی و تربیتی کشور از زندان مرکزی شیراز بازدید به عمل آورد.
کد خبر: ۱۱۰۶۸۷۱
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۸ 24 May 2023

تابناک فارس به نقل از فارس: غلامعلی محمدی پیش از ظهر امروز، چهارشنبه سوم خرداد در بازدیدی 3 ساعته از زندان عادل‌آباد شیراز بازدید کرد و برخی پروژه‌های عمرانی و خدماتی را مورد بهره‌برداری قرار داد.

در این‌راستا برخی فضاهای آموزشی و اشتغال‌زایی و اماکن خاص برای خدمت‌رسانی به خانواده زندانیان ازجمله سالن ملاقات و همچنین مرکز آموزش ثابت فنی‌وحرفه‌ای با عنوان «شهید اسکندری» با هدف آموزش شاخه‌های مختلف فنی و عمرانی به مددجویان توسط رئیس سازمان زندان‌ها به افتتاح رسید.

این مقام قضایی دربخشی از بازدید خود درجمع مددجویان و نیز کلاس‌های اشتغال و بویژه قرآن‌آموزی حضور یافت و در این رابطه اعلام کرد: به توسعه برنامه‌های فرهنگی بویژه قرآنی توجه جدی داریم چرا که انس با قرآن را گام مهمی برای تحول درون زندانیان می‌دانیم؛ بنابراین زندانیان فعال قرآنی از امتیازات ویژه ای برخوردار می شوند.

وی همچنین باحضور در واحدهای فرهنگی ازجمله کتابخانه موجود در زندان با تأکید بر ارتقاء اولویت‌های فرهنگی درحوزه زندانبانی گفت: کتابخانه‌های موجود در زندان اهمیت بیشتری دارند و باید به آثاری تجهیز شوند که هم با ذائقه مددجویان مناسب باشد وهم سلامت جسم و روح آنان را تأمین کند؛ بنابراین می‌توان برای تأمین این کتب با نهادهای مرتبط تعاملات دوچندان برقرار کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این بازدید میدانی از بخش‌های مختلف ازجمله فعالیت‌های فرهنگی و هنری، کلاس‌های قرآن‌آموزی، کتابخانه، کارگاه‌های تولیدی و همچنین اماکن تازه‌تأسیس جهت بهبود وضعیت اسکان مددجویان و ... سرکشی داشت.

بهره‌برداری از مجتمع اداری، فرهنگی و خدماتی سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی

در ادامه این سفر و همزمان با سفر استانی رئیس سازمان زندان‌ها به استان فارس، ساختمان انجمن حمایت زندانیان با عنوان «مجتمع اداری، فرهنگی و خدماتی سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی» به افتتاح رسید.

این مراسم باحضور دادستان مرکز استان، معاون استاندار و معاون رئیس‌کل دادگستری به همراه جمعی از خیّرین برگزار شد همزمان نیز این نیکوکاران از سوی رئیس سازمان زندان‌ها مورد تجلیل قرار گرفتند.

بحرینی، دادستان شیراز در بهره‌برداری از این مجتمع اعلام کرد: ساختمان این مرکز قرار است درقالب امور خدماتی، فرهنگی، بهداشت و آموزش جهت بهره‌مندی خانواده‌های محترم زندانیان بکار گرفته شود .این مجموعه جدید متمرکز برحمایت از خانواده زندانیان خواهد بود و درحال‌حاضر هم 3هزار و 200 نفر از خانواده‌ها را تحت پوشش دارد.

محمدی، رئیس سازمان زندان‌ها نیز در این مراسم با تأکید بر حمایت‌های مستمر از خانواده زندانیان نیازمند بیان داشت: اصل شخصی بودن مجازات ایجاب می‌کند که بواسطه جرم زندانی، خانواده او تحت فشار اقتصادی قرار نگیرد و در این‌مسیر نیکوکارانی پای کار آمده‌اند که همواره در کمک و حمایت از خانواده زندانیان قدم جدی برمی‌دارند.

لازم به ذکر است ساختمان انجمن حمایت زندانیان شیراز در امور مختلف اداری، فرهنگی و خدماتی مشغول خدمت‌رسانی به خانواده زندانیان نیازمند است.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار