امام جمعه شیراز گفت: اولویت مبارزه با جرم باید با دانه درشت‌ها باشد، هرچند که با همه مجرمان باید برخورد شود ولی اگر نخست با دانه درشت ها برخورد شود، دیگران نیز حساب کار دستشان خواهد آمد.
کد خبر: ۱۱۰۷۱۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۰ 27 May 2023

تابناک فارس به نقل از فارس: آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه شیراز از افتخار آفرینی نیروی دریایی ارتش در خصوص ماموریت ۳۶۰ درجه کره زمین قدردانی کرد و گفت: پیمودن مسیر ۳۶۰ درجه دور کره زمین نماد اقتدار و عزت ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: ماموریت ارتش در بحث امنیت فراتر از جغرافیای ایران اسلامی است و ارتش اقتدار و امنیت ایران را در آبهای آزاد حفظ می کند به نحوی که محموله های اقتصادی ایران تا آمریکای جنوبی با امنیت کامل منتقل می‌شود.

امام جمعه شیراز افزود: در تمدن نوین اسلامی نباید ما برای امنیت کالای تجاری مسلمانان و ایرانیان نیازمند ناوگان دریایی کشورهای غربی باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه عرصه های دیگر امنیت نیز باید رشد یابد گفت: به جز امنیت نظامی باید امنیت اخلاقی را نیز در جامعه داشته باشیم، کسانیکه نگران امنیت اخلاقی جامعه هستند باید در مورد آن بیشتر تفکر کنند.

آیت الله دژکام با اشاره به این مطلب که امروز ناو کشور ما در دورترین نقاط دنیا تردد می کند و کسی جرات نگاه چپ به آن ندارند،افزود: عرصه امنیت در حوزه های دیگری ازجمله اینکه یک زن با تمام زیورآلاتش از هر محلی با اطمینان خاطر عبور کند و کسی مزاحم او نشود نیز باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: شاید در این زمینه خلأ قانونی وجود داشته باشد، که ظاهراً جمع بندی قوه قضاییه و دولت این است که خلأ قانونی در این زمینه وجود دارد که لایحه ای در این باره به مجلس ارسال شده است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس اضافه کرد: اظهار نظر درباره این لایحه آزاد است اما روال کار قانون گذاری مشخص است و باید رعایت شود و مجلس انقلابی یازدهم باید وظیفه خود را در این باره انجام دهد و لایحه عفاف و حجاب را مصوب تا نظر متدینین نیز جلب شود.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان نیز مصوبات را جمع بندی و همه باید به آن تمکین کنند،تصریح کرد: خلأ قانونی در این زمینه با کمک مجلس پر خواهد شد.

آیت الله دژکام در ادامه با بیان اینکه در زمینه امنیت اخلاقی و اقتصادی در جامعه باید با فساد برخورد جدی شود،گفت: رفتار کارشناسان و متولیان حوزه قضایی باید قانونمند باشند و جلوی فساد را باید قانونمند گرفت و همچنین اقدام باید اثرگذار باشد.

وی بر رعایت اخلاقیات در اقدام تاکید کرد و گفت: حتی اگر کسی خطا کرده باشد باید با آن برخورد شود اما خانواده آنها که گناهی ندارد که تاوان این مسأله را بدهند.

وی اضافه کرد: اولویت مبارزه با جرم باید با دانه درشت‌ها باشد، هرچند که همه مجرمین باید برخورد شود ولی اگر نخست با دانه درشت ها برخورد شود مجرمین دیگر نیز حساب کار دستشان خواهد آمد.

آیت الله دژکام افزود: در امنیت اخلاقی،اجتماعی و اقتصادی هم باید مانند امنیت نظامی کشور با اقتدار عمل شود.

وی ادامه داد: نکته بعد اینکه نباید درباره کاری که هنوز انجام نشده تبلیغات کرد و این باعث می‌شود نتیجه کار تحلیل رفته و ضعیف عمل شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس تاکید کرد: اقدام باید قبل از اعلام آن بطور کامل صورت گرفته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش دیگر سخنان خود به روز میلاد امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: ایران اسلامی به قدوم مبارک این امام متبرک شده و امروز روز بزرگداشت احمدابن موسی الکاظم در تقویم ثبت شده است.

وی اظهار کرد: امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه شیراز برای برگزاری دوره بصیرت افزایی به حرم شاهچراغ آمده اند که ابتکار خوبی است.

وی در ادامه خطاب به مسولان حال و آینده گفت: خیانت در امانت خطایی بزرگ و غیرقابل گذشتی است و قطعا خائنین به مردم و جامعه در این دنیا و آخرت باید پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: حل مشکلات اجتماعی با نماز قابل حل است،باور امام خمینی (ره) ،شهداء ،جانبازان و ایثارگران مسایل عقیدتی و اسلامی بوده است که باید در جامعه مشهود باشد.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: جوابگویی در مورد مسولیت ها و اعمال مسأله ای است که همگان در قیامت نسبت به آن پاسخگو هستند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار