رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: پرونده های تشکیل شده با موضوعات سوء استفاده از کارت های بازرگانی، حساب‌های اجاره‌ای، فاکتورسازی‌ها و دستکاری اسناد مالی و همچنین عدم تبعیت برخی از اقشار در استفاده از کارت خوان‌ها در جهت شفاف‌سازی‌های مالی در شعب ویژه رسیدگی می‌شود.
کد خبر: ۱۱۰۷۲۸۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۱ 27 May 2023

تابناک فارس به نقل از فارس: در دیدار رئیس کل دادگستری فارس با مدیرکل و معاونین اداره کل امور مالیاتی فارس بر همکاری و تعامل بیشتر دو مجموعه در مبارزه با فرار مالیاتی به منظور اجرای عدالت مالیاتی و احقاق حقوق عامه تاکید شد.

رئیس کل دادگستری فارس در این نشست مشترک اظهار داشت: دادگستری فارس با اختصاص شعب ویژه در مراجع گوناگون از جمله دادسرا، دادگاه های بدوی و محاکم تجدید نظر همکاری خود در راستای تحقق درآمدهای عمومی را با جدیت دنبال می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی، افزود: پرونده های تشکیل شده با موضوعات سوء استفاده از کارت های بازرگانی، حساب‌های اجاره‌ای، فاکتورسازی‌ها و دستکاری اسناد مالی و همچنین عدم تبعیت برخی از اقشار در استفاده از کارت خوان‌ها در جهت شفاف‌سازی‌های مالی در شعب ویژه رسیدگی می‌شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس بر حمایت دستگاه قضایی از اداره کل امور مالیاتی در راستای اجرای عدالت مالیاتی و بمنظور احقاق حقوق عامه و تأمین درآمدهای استان تأکید کرد و همچنین از آمادگی دستگاه قضایی فارس در آموزش اقشار و تعاملات علمی و پژوهشی مرتبط خبر داد.

در این دیدار مدیرکل امور مالیاتی فارس نیز به بررسی و پیگیری امور مربوط به همکاری های مشترک این اداره کل با دادگستری کل استان و همچنین پیشگیری و مقابله با جرایم مالیاتی پرداخت.

حمیدرضا محمدابراهیمی ضمن قدردانی از حمایت مرجع قضایی دراستان جهت پیشبرد اهداف نظام مالیاتی اظهار داشت: هوشمند سازی نظام مالیاتی، اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مؤدیان اولویت ویژه سازمان امور مالیاتی در راستای شفافیت اقتصادی و ایجاد عدالت مالیاتی و مبارزه با فرار مالیاتی می باشد.

مدیرکل امور مالیاتی فارس به حمایت و تعامل مؤثر دادگستری کل استان فارس با این اداره کل اشاره و افزود: در شرایط اقتصادی کشور، همه مدیران و کارکنان این دستگاه، اهداف مهمی از جمله مقابله با فرار مالیاتی، کاهش فساد اداری و همچنین ارتقای فرهنگ مالیاتی و حمایت از تولید کنندگان دارند و همکاران خدوم و پاکدست امور مالیاتی فارس هوشیارتر و منصفانه تر از همیشه در عرصه نظام مالیاتی، تحقق عدالت اجتماعی و رضایت مندی مؤدیان ایفای نقش می کنند.

در دیدار مدیرکل امور مالیاتی فارس با رئیس کل دادگستری استان فارس بر همکاری و تلاش دو مجموعه در جهت به حداقل رساندن جرائم مالیاتی و اجرای بهتر مقررات مالیاتی تأکید شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار