بیماری‌هایی در جهان وجود دارند که یک فرد ممکن است از ابتدای سنین کودکی تا پایان عمر با آن‌ها دست به گریبان باشد.
کد خبر: ۱۱۰۷۴۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸ 28 May 2023

برای اغلب این بیماری‌ها هیچگونه درمان قطعی وجود ندارد و بیماران و خانواده‌های آن‌ها علاوه‌ بر اینکه متحمل بار روانی زیادی می‌شوند، باید هزینه‌های بالای درمان را نیز تحمل کنند.

این بیماری‌ها را با نام بیماری‌های خاص و صعب العلاج می‌شناسند.بیماری تالاسمی نیز یکی از انواع بیماری‌های خاص است که زندگی عده‌ی زیادی را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده است.

تالاسمی نوعی بیماری خونی ژنتیکی و ارثی است که در آن گلبول‌های قرمز بدن بیمار، شکل اصلی خود را از دست می‌دهند و در نتیجه بدن توانایی اکسیژن رسانی کامل به تمامی اندام‌ها را نخواهد داشت.

بیماری تالاسمی می‌تواند در نهایت منجر به مرگ بیمار شود. این درحالی است که می‌توان با افزایش آگاهی، از بروز این بیماری جلوگیری نمود.

روز جهانی بیماری‌ تالاسمی، که هر ساله در هشتم ماه می برگزار می‌شود، روز بزرگداشت همه‌ی بیماران مبتلا به تالاسمی و والدین آن‌ها است که علی‌رغم بار روانی و اقتصادی این بیماری، هرگز امید به زندگی را از دست نداده‌اند.

این روز همچنین فرصتی مغتنمی است تا از تمام دانشمندان و پزشکان خستگی‌ناپذیر و فداکار، و تلاش‌ آنان برای بهبود کیفیت زندگی بیماران تالاسمی، قدردانی شود.

به مناسبت همین روز، سرویس چند رسانه مفدا لارستان، اینفوگرافی "علائم بیماری تالاسمی" را با هدف آگاهی بخشی، منتشر نمود.

برچسب ها: بیماری ، تالاسمی ، علائم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار