مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس در خصوص آخرین وضعیت بافت تاریخی شیراز نیز متذکر شد: هرگونه تغییر و تحول در بافت تاریخی شیراز قبل از وقوع باید به تأیید وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برسد البته لازم به ذکر است که هیچ گونه مجوزی برای تخریب بافت تاریخی صادر نمی‌شود.
کد خبر: ۱۱۰۷۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶ 29 May 2023

تابناک فارس به نقل از مهر: سید موید محسن نژاد با رد شایعاتی مبنی بر تخریب ۱۵ خانه در بافت تاریخی شیراز بیان کرد: هیچ خانه‌ای در بافت تاریخی شیراز تخریب نشده است و اداره کل میراث فرهنگی نیز با این موضوع مخالف بوده اما تنها یک خانه در این بافت به علت خالی از سکنه بودن مورد سرقت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از این خانه تنها درب و پنجره آن به سرقت رفته و علت آن نیز خالی از سکنه بودن است و به لحاظ جغرافیایی نیز این خانه رو به رو مسجد جامعه عتیق شیراز قرار گرفته و پس از آگاهی از این موضوع یگان حفاظت میراث فرهنگی با همکاری شهرداری شیراز ورودی این خانه را مسدود کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس تاکید کرد: موضوع سرقت از خانه‌های خالی از سکنه پیش تر نیز روی‌داده اما در تلاش هستیم تا این گونه مشکلات نیز به حداقل برسد.

او اضافه کرد: اگر قرار باشد در بافت تاریخی شیراز هر گونه مداخله‌ای صورت گیرد باید از قبل تاییدیه میراث فرهنگی را کسب کرده باشد و کسی اجازه ندارد بدون مجوز میراث فرهنگی در بافت تاریخی تخریب یا مداخله کند.

وی همچنین در خصوص آخرین وضعیت بافت تاریخی شیراز نیز متذکر شد: هرگونه تغییر و تحول در بافت تاریخی شیراز قبل از وقوع باید به تأیید وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برسد البته لازم به ذکر است که هیچ گونه مجوزی برای تخریب بافت تاریخی صادر نمی‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار