نماینده مردم سروستان با بیان اینکه آقای صحرایی چطور می خواهید دغدغه معلمان را کاهش دهید؟ گفت: امروز شایسته نیست معلم ما چند شغله باشد. امروز باید آموزش و پرورش به معنای واقعی کلمه آموزش و پرورش باشد.
کد خبر: ۱۱۰۷۸۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۵ 30 May 2023

تابناک فارس به نقل از ایسنا: عبدالعلی رحیمی مظفری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه های رضامراد صحرایی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بیان کرد: به نظر می رسد رئیس جمهور باید زودتر از این وزیر پیشنهادی خود را به مجلس معرفی می کرد، چراکه وزارت آموزش و پروش وزارتخانه ای عظیم و دارای مسائل و مشکلات متعدد است، لذا تقاضا دارم در مورد سایر وزارتخانه ها نیز این موضوع جدی گرفته شود.

وی خطاب به صحرایی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش عنوان کرد: سوالم این است که برای دغدغه مادی معلمان چه برنامه ای دارید و یک بار برای همیشه این دغدغه دائم و مستمر مسائل مادی در بدنه آموزش و پرورش را حل کنید. آیا واقعا از رئیس جمهور قول گرفته اید و قرار است ایشان از وزارت آموزش و پرورش حمایت کنند؟ به وزیر قبلی عرض کردم که دو خط نامه بنویسید که اگر قرار است رئیس برنامه و بودجه، بودجه های نوسازی و حق رتبه بندی معلمان را ندهد، شما دوام نمی آورید.

نماینده مردم سروستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش امروز درگیر مسائلی است که هیچ ربطی به آموزش و پرورش ندارد. آقای صحرایی، برنامه اجرایی دقیق شما را می خواهیم بدانیم. آقای صحرائی امروز آموزش و پرورش صرفا علم نیست و صرفا این نیست که دانش آموزان ما چقدر بار علمی دارند، آنچه که بزرگترین مشکل امروز آموزش و پرورش است حتی اگر در ارکان و مدیریت های بالا امروز به نحوی ادبیاتی که به کار برده می شود اگر امروز در خیابان اتفاقات بدی می افتد و ناهنجاری های اجتماعی داریم قسمت اعظمی از آن به آموزش و پرورش بر می گردد، لذا صریحا بفرمایید چه برنامه ای دارید؟

رحیمی مظفری گفت: ما باید در قبال رأیی که می دهیم پاسخگو باشیم. آنچه که در کلیات برنامه های شما دیدیم اگر قرار است همان روند قبلی را طی کنید نتیجه ای نخواهیم گرفت. امروز آن چه که در بدنه آموزش و پرورش وجود دارد، آیا واقعا دغدغه معلم و دانش آموز علم است؟ آیا دغدغه ای که سر کلاس و بیرون از آن وجود دارد علم است؟

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی در ادامه اظهار کرد: سند تحول آموزش و پرورش دائم در مسیر شعار بوده است، آقای صحرایی اگر می خواهید نمایندگان را قانع کنید راهکار اجرائی ارائه کنید و اعلام کنید که چه برنامه ای دارید.

وی افزود: در دیدار اخیری که با رهبری داشتیم ایشان فرمودند بحث حماسه رزمندگان جایی باید آموزش داده شود، لذا صریحا اعلام کنید که برای فتح الفتوح هایی مانند خرمشهر چه برنامه ای دارید؟ مدارس ما جای شناساندن قهرمانان واقعی به جای سلبریتی‌ها است.

نماینده مردم سروستان با بیان اینکه آقای صحرایی چطور می خواهید دغدغه معلمان را کاهش دهید؟ گفت: امروز شایسته نیست معلم ما چند شغله باشد. امروز باید آموزش و پرورش به معنای واقعی کلمه آموزش و پرورش باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار