آخرین وضعیت کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز شنبه هجدهم شهریور ۱۴۰۲، اعلام شد .
کد خبر: ۱۱۲۵۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۹ 09 September 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۸۵ هزار و ۵۵۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۷۴۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۵۰ هزار و ۸۱۸ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۵ هزار و ۲۲۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۴ هزار و ۱۶۲ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۵۲۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

هم اکنون ۶۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۲۰۶ نفر است.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۵۱۰ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دز، به هشت میلیون و ۲۹۱ هزار و ۳۳۹ دز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۶۷۷ دز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۶۹۹ دز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۷۹ دز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۵۸۴ دز یادآور واکسن بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار