مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز با بیان اینکه به دلیل وقوع پدیده گرمازدگی و در پی آن سقط جنین میوه، هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم؛ افزود: برداشت این محصول در سطح 12هزار هکتار شروع شده است و پیش‌بینی می‌شود امسال به دلیل شرایط محیطی مناسب نسبت به سال گذشته، حدود 18هزار تن پسته روانه بازار مصرف شود.
کد خبر: ۱۱۲۶۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۱ 12 September 2023

تابناک فارس به نقل از فارس : علیرضا بصیری با بیان اینکه به دلیل وقوع پدیده گرمازدگی و در پی آن سقط جنین میوه، هنوز با شرایط مطلوب فاصله داریم؛ افزود: برداشت این محصول در سطح 12هزار هکتار شروع شده است و پیش‌بینی می‌شود امسال به دلیل شرایط محیطی مناسب نسبت به سال گذشته، حدود 18هزار تن پسته روانه بازار مصرف شود.

به‌گفته‌ وی؛ 20درصد از این محصول به‌صورت کال‌فروشی برداشت و بقیه پس از فرآوری توسط 17 ترمینال پسته به بازارهای داخلی و خارجی صادرمی‌شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان نی‌ریز با اشاره به اینکه ارقام مهم پسته نی‌ریز شامل اوحدی، احمدآقایی، کله قوچی و اکبری است، تصریح‌کرد: با توجه به پتانسیل‌های موجود برای تولید پسته در نی‌ریز و به علت کاهش سطح آب‌ های زیرزمینی و اُفت کیفی آن در سال‌های اخیر، بسیاری از کشاورزان با ایجاد باغ‌های پسته به تولید این محصول روی‌آورده‌اند.

بصیری همچنین اظهارکرد: این شهرستان از دیرباز قطب پسته استان فارس بوده و مقام اول سطح و تولید آن‌ را به خود اختصاص‌داده‌است و در حال حاضر 12هزار و 600 هکتار پسته دارد که 600 هکتار آن غیرمثمر است.

برچسب ها: برداشت ، پسته ، نی ریز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار