معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: شیراز با داشتن ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، تاریخی و مذهبی به‌ ویژه در عرصه‌های ادبی به‌عنوان ایرانی کوچک در کشور مطرح است.
کد خبر: ۲۲۹۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۲۲:۲۹ 14 May 2016
تابناک فارس به نقل از فارس:احمد همتی بوشهری بعد از ظهر امروز در حاشیه دومین جشنواره هنر و میراث «سی راه» که از 25 تا 31 اردیبهشت‌ماه در این شهر برگزار می‌شود، اظهار داشت: توجه به بافت‌های تاریخی و فرهنگی از منابع دفاعی و ماشین‌سازی در زمینه رونق اقتصادی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه استان فارس به‌ویژه شهر شیراز در زمینه‌ دارا بودن بافت‌های فرهنگی و هنری رتبه برتر را در جهان به خود اختصاص داده است، افزود: حضور «اوکر» نقاش برجسته آلمانی و برپایی نمایشگاه از آثار وی و نیز تهیه فیلم 55 دقیقه‌ای از بافت‌های تاریخی و سیاحتی شیراز از سوی دو شبکه آلمانی و فرانسوی نشان از اهمیت شیراز به‌عنوان شهر گردشگری در جهان است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز خاطرنشان کرد: استان فارس به دلیل داشتن هنرهای بومی و محلی و نیز طب سنتی زمینه مناسبی برای دانشجویان رشته میراث فرهنگی است که بتوانند از این داشته‌های ارزشمند بهره‌مند شوند.

همتی تصریح کرد: برای رونق گردشگری شهرداری شیراز با داشتن ظرفیت‌های فراوان می‌توان بستری را برای گردهمایی هنرمندان و صنعتگران فراهم کرد تا این صنعت میراثی در استان و کشور بار دیگر احیاء شود.

وی بیان داشت: توجه به صنایع‌دستی به‌ویژه ترمه‌دوزی، منبت، معرق، سنگ‌های زینتی، کاشی هفت‌رنگ و دیگر صنایع عامل مهم در رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی را برای این شهر فراهم می‌کند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار