خواستگاری که با انگیزه اخاذی عکس های شخصی دختری را در واتساپ به دست آورده و منتشر کرده بود دستگیر شد.
کد خبر: ۳۹۱۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۲ 09 March 2017
تابناک فارس به نقل از خبرجنوب:چندي قبل دختر جوانی با حضور در دادسراي ناحيه دو شيراز مدعي شد كه عكس هاي شخصي اش در اينترنت منتشر و حتی برای خودش ایمیل شده است.
ماموران در تحقیق از دختر جوان متوجه شدند که فردي پس از دسترسي به عكس هاي شخصي وي به قصد انتقامجویی اقدام به انتشار اين عكس ها در فضاي مجازي كرده است.
با تشکیل پروندهای در این ارتباط در دادسرای شيراز، ماموران پليس فتا تحقیقات در این باره را آغاز کردند.
با احضار شاکی برای تحقیقات به مرکز پلیس وی مدعي شد كه در اين رابطه به فردي مظنون نيست.
با شنیدن اين ادعاي وي جستجوهای ویژه برای يافتن متهم ادامه پیدا کرد تا عاقبت ماموران پليس فتا سرنخ هايي به دست آورده و با رديابي هاي پليسي توانستند به ايميل هاي فرد خاطي دسترسي پيدا كنند از اين رو تحقيقات خود را در اين رابطه متمركز كردند.
در ادامه بار ديگر از شاکی تحقيق شد. وي گفت: نمیدانم چه کسی اين كار را انجام داده
است. من يكي از عكس هايم را در فيس بوك دیدم مدتی قبل پي بردم كه نه نتها آن عكس بلكه عكس هاي ديگري از من در فيس بوك منتشر شده و در زير عكسها الفاظ ركيكي نوشته شده است و حتی برای ایمیلم نیز ارسال شده است زماني كه عکس های خصوصیام را ديدم شوكه شدم تا اینکه ایمیلی به دستم رسید که محتوای آن این بود که اگر
می خواهی عکس هایت در صفحههای دیگر منتشر نشود باید به من پول بدهی!
با انجام تحقيقات از اين دختر ماموران سرنخي به دست نياوردند از اين رو بازپرس پرونده دستور رسیدگی به پرونده را داد و گشتهای اینترنتی پلیس در فضای مجازی به ردیابی های تخصصی دست زدند و توانستند سرنخی از فردي به دست آورند که در پشت این نقشههای شوم قرار داشت. تیم های اطلاعاتی با دستور بازپرس خروجی های رایانهای را تحت نظر قرار دادند و توانستند محل دقیق این جوان تبهكار را در شیراز ردیابی کنند.
وقتی پاتوق اینترنتی متهم فضای مجازی در تیررس پلیس دنیای رایانهای قرار گرفت مشخص شد این فرد در منزلش نقشه شوم خود را به مرحله اجرا گذاشته است.
تحقيقات بعدي سرنخ هاي ديگري را در اختيار ماموران قرار داد و مشخص شد كه متهم چند سال قبل با شاکی در ارتباط بوده است. با این سرنخ ماموران اين مرد را دستگير كرده و به شعبه ويژه رسيدگي به جرائم اينترنتي آوردند. وي در بازجويي هاي اوليه منكر هرگونه بزهي شد اما در بازرسي از كامپيوتر نامبرده با به دست آوردن سرنخ هايي وي به ناچار لب به اعتراف گشود و مدعي شد كه با انگيزه اخاذی دست به اين كار زده است .
وي ادامه داد: چند سال قبل با او در ارتباط بودم اما بنا به دلایلی رابطه ما تیره و تار شد تا اینکه پس از چند ماه برای همیشه مرا ترک کرد. او در این مدت حتی شماره تلفنش را تغییر داد تا من نتوانم با او تماس بگیرم.
اين جوان ادامه داد: مدتی قبل در واتساپ عکس او را دیده و از این طریق توانستم بار دیگر از او باخبر شوم از این رو به هر طریقی که بود به صورت ناشناس با او ارتباط برقرار کردم تا اینکه به عکس هایش دسترسی
پیدا کردم.
وي گفت: به دنبال آن عكسهاي شخصي او را در فيسبوك قرار دادم. مي خواستم هر طور كه شده از او انتقام بگیرم و علاوه بر آن از او اخاذی کنم.
متهم در تمامي مراحل تحقيقات به بزه ارتكابي اعتراف كرد و هدف از انجام اين كار را انتقامجویی و اخاذی بيان كرد.
پرونده وي در دادسراي ناحيه دو شيراز در حال رسيدگي است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار