از جایگاه های خجالت آور و تأمل برانگیز استان فارس در کتاب خوانی و آمار زندانیان و ماجرای دختری که لخت و برهنه در یکی از خیابان های شیراز قدم می زد تا دو آتش سوزی در مراتع استان و مشارکت یک شرکت چینی در مترو شیراز و 280 اتوبوس درون شهری جدید در راه شیراز و . . .
کد خبر: ۴۰۸۲۶
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۴ 29 May 2015

تابناک فارس:

دانشگاه های کم رونق جمع آوری می شود/دانشجویان پیام نور هر ترم 35 هزار تومان برای مسائل فرهنگی پرداخت می کنند!/همایش ملی آسیب شناسی دین باوری در پیام نور شیراز

رئیس دانشگاه پیام نور فارس از اجرای طرح تجمیع واحدهای دانشگاه پیام نور در استان خبر داد/رتبه نخست آموزشی دانشگاه پیام نور فارس در کشور/همایش ملی آسیب شناسی دین باوری امروز در دانشگاه پیام نور شیراز آغاز شد.مشکلات اقتصادی واجتماعی وهمچنین توطئه های دشمن ،تهدید جدی برای دینداری جوانان است./35 هزار تومان از هر دانشجوی پیام نور برای مسائل فرهنگی گرفته می شود.

3 طرح بزرگ صنعتی فارس که باید برای ارزیابی زیست محیطی متوقف شوند

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس بیان داشت : سه طرح بزرگ سفر هیات دولت به فارس فاقد پیوست و ارزیابی زیست محیطی است و نیاز به ارزیابی دارد و تا حصول نتیجه در این زمینه اجرای این طرح ها متوقف است.

این طرحها شامل طرح اتان گیری پالایشگاه پارسیان برای پنج پتروشیمی شرق استان فارس ، طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی در جنوب فارس و طرح احداث کارخانه بزرگ تولید شمش آلومینیوم در منطقه ویژه لامرد با اعتبار 1/2 میلیارد دلار عنوان می باشد.

کاهش 18 درصدی صادرات استان فارس!!!

صادرات فارس امسال 7 میلیون و 973 هزار و 382 دلار بوده که از نظر ارزش دلاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد کاهش داشته و از نظر وزنی 10 هزار و 964 تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 69 درصد کاهش داشته است.

مگر شهرداری ها حسابشان مشکل دارد که از ورود دیوان محاسبات ابا دارند؟

انتشارسخنانی با این مضمون که ورود و نظارت دیوان محاسبات موجب کندی کارهای شهرداری ها می شود، دیوان محاسبات فارس را به واکنش واداشت و اعلام کرد که این بیانات مانع کار این دیوان نمی شود.

دومین حیوان شناسنامه دار ایران

از شناسنامه خرس قهوه ای پاسارگاد با حضور چند گردشگر خارجی در شهرستان پاسارگاد رو نمایی شد.پس از یوز ایرانی ،خرس قهوه‌ای پاسارگاد دومین حیوان در حال انقراضی است که شناسنامه‌دار می‌شود.

13 دانشگاه ایران در جمع 750 دانشگاه برتر جهان

دانشگاه­های ایرانی حاضر در این رتبه بندی عبارتند از دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه علم و صنعت ایران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه تبریز.

بنای ارزشمند ساسانی را دریابید

کاخ ساسانی در سروستان فارس بر اثر نم گرفتگی و رطوبت در حال آسیب دیدن است.

بخشنامه ای که 40 درصد حقوق بازنشستگان را کاهش می دهد

عضو هیات رییسه و نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بخشنامه لغو کسورات بیمه را ظلم در حق کسانی دانست که طی سالهای گذشته از اضافه کاری شان حق بیمه کسر شده است .

هنرمندان فارس درجه دار می شوند

معاون صنایع دستی استان فارس گفت: بانک اطلاعاتی هنرمندان دارای درجه هنری در رشته‌های صنایع دستی استان فارس تهیه می‌شود.

بدهی میلیاردی مشترکین برق شیراز

مطالبات توزیع برق شیراز از مشترکین بیش از ۹۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

در جهرم و استهبان،نسخه نویسی الکترونیکی می شود

رئیس سازمان غذا و دارو درباره اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک گفت: نتایج این پایلوت تا پایان سال ارزیابی و آنالیز خواهد شد و بر اساس تصمیمی که مشترکاً در سطح وزارت بهداشت انجام می شود اعلام می شود.

پول مالیات،برای آبادانی به شهرداری رفت

مدیرکل امور مالیاتی استان فارس گفت: سال گذشته از محل مالیات بر ارزش‌افزوده، 320 میلیارد تومان به‌کل شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان فارس تعلق گرفت.

سلامت مردم مهمتر است یا ساخت سد و پالایشگاه؟

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیستبا بیان اینکه در حوزه محیط زیست نمی شود صورت مساله را پاک کرد گفت : نمونه ای از مقاومت محیط زیست در برابر طرح های توسعه را ما در استان فارس در احداث طرح توسعه پالایشگاه شیراز شاهدیم، در بازدیدی که من از منطقه داشتم مشاهده شد که بخش زرقان برای احداث طرح صنعتی پالایشگاه دیگر ظرفیت ندارد.

وی ادامه داد: زرقان آنقدر آلودگی دارد که نمی شود آلودگی بیشتری بر آن افزود، پالایشگاه اگر طرح جایگزینی به جای طرح کنونی دارد باید ارائه کند تا بررسی شود .

کشف سفال هزار ساله در لارستان

مسوول موزه مردم شناسی بخش اوز لارستان فارس گفت: یک خمره سفالی با قدمت تقریبی یک هزار سال در روستای هود این بخش کشف و به این موزه انتقال داده شد.

ایران، افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه باید با هم متحدشده و یک جامعه جهانی جدید تشکیل بدهند/سازمان ملل به کار نمی آید/برای احقاق حق باید از جنبش غیر متعهدها استفاده کنیم

مسئول کانون فرهنگی رهپویان وصال شیراز گفت: کشورهای قربانی تروریسم همچون ایران، افغانستان، پاکستان، عراق، سوریه باید با هم متحدشده و یک جامعه جهانی جدید تشکیل بدهند و تقسیم کار کنند و اسناد موجود را برای نشان‌دادن چهره تروریست‌های واقعی رو کنند و این موضوع را با صدای بلند به گوش جهانیان برسانند.

آتش سوزی وسیع در مراتع پارک ملی بمو

تا كنون 100 هكتار از مراتع پارك ملي "بمو" در نزديكي شهرستان "خرامه" استان فارس، طعمه حريق شده است.

فاینانس خط 2 مترو شیراز در یک شرکت چینی

استاندار فارس گفت: مراحل قانونی اخذ تسهیلات فاینانس خط دو مترو شیراز در دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین انجام می‌شود.

افتتاح نمایشگاه عکس مستند در شیراز

نمایشگاه گروهی عکس مستند امیر دلشاد، امین قوی‌دل و آرش روئین‌تن با نمایش 26 اثر تا 6 خردادماه در گالری بیدبن شیراز به نمایش در آمد.

سن اعتیاد در فارس،11 است

مدیر کل بهزیستی استان فارس معتقد است: سن اعتیاد در ایران و به تبع آن استان فارس به یازده سالگی کاهش یافته است.

رئیس محیط زیست فارس هم عوض شد

حمزه ولوی مدیرکل محیط زیست استان فارس شد و ابراهیمی کارنامی،به استان مرکزی رفت.

زمین خواران به تخت جمشید هم رحم نمی کنند؟

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید:باهرگونه دخل و تصرف غیر مجاز،خرید وفروش و تغییر کاربری بدون مجوز میراث فرهنگی در اراضی محدوده حرایم تخت جمشید، نقش رستم و شهر استخر برخورد قانونی خواهد شد.

تولد یک گونه در حال انقراض در فارس

سومین گوزن زرد ایرانی در منطقه میانکتل استان فارس متولد شد .

افزایش قراردادهای پژوهشی دانشگاه شیراز

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز از افزایش پنج برابری قراردادهای پژوهشی در این دانشگاه خبر داد.

همايش ملي پدافند غير عامل در حوزه منابع طبيعي

در این همایش دو روزه 70 نفر از کارشناسان منابع طبیعی سراسر کشور با شرکت در کارگاه های آموزشی با اصول و موانع پدافند غیرعامل ، تهدیدات زیستی و راهکارهای مبارزه با آفات زیست محیطی آشنا شدند.

پیام نور اقلید،بر سکوی نخست مسابقات رباتیک کشور

تیم ربات دانشگاه پیام نور شهرستان اقلید، مقام نخست مسابقات حرفه ای رباتیک کشور موسوم به 'ربو مدال' در کرمانشاه را کسب کرد.

اتوبوس های جدید در راه شیراز

رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به مصوبه شورا مبنی بر خرید 286 دستگاه اتوبوس، گفت: این اتوبوس‌ها در مالکیت شهرداری خواهد ماند و تنها حق بهره‌برداری آن واگذار می‌شود.

دامداران زانو می زنند؟

افزایش قیمت نهاده های دامی به عنوان یکی از علل اصلی ورشکستگی دامداری های کشور اعلام شد.

راه اندازی منطقه ویژه گردشگری عشایری(اکو موزه عشایر) در فارس

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان فارس با اشاره به عشایر استان فارس و ظرفیت گردشگری عشایر در این استان گفت: منطقه نمونه اکوموزه عشایر در شهرستان فراشبند راه‌اندازی می‌شود.

اولین پرواز اورژانس هوایی در شب توسط سپاه فجر

رئیس اورژانس فارس با اشاره به انجام اولین پرواز شبانه بالگرد در کشور، گفت: برای نخستین بار در کشور اولین پرواز امدادی اورژانس توسط گروه پروازی و استاد خلبان سپاه فجر استان فارس انجام شد.

عامل ضعف فوتبال فارس در عدم پیوندش با صنعت است

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: ورزش این استان به ویژه در بحث حرفه ای با اقتصاد و صنعت پیوند نخورده و ضروری است مسوولان برای حل این مشکل اقدام کنند .

هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان در شیراز

هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان از 4 تا 6 خردادماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان فارس واقع در شهرک گلستان شیرازبرگزار شد.

چین در شیراز کارخانه احداث می کند

استاندار فارس، از احداث کارخانه واگن‌سازی راه‌آهن و واگن‌سازی مترویی، در شیراز با مشارکت شرکت نورینکو چین خبر داد.

نخستین سالن هنرهای نمایشی آیینی شیراز ساخته می شود

معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهردار شیراز از آغاز عملیات اجرایی نخستین سالن هنرهای نمایشی آیینی در جنوب شهر شیراز خبر داد.

حقوق فرهنگیان 500 هزار تومان زیاد می شود؟

طی ماه‌های اخیر اخبار مختلفی در با افزایش حقوق فرهنگیان و بهبود وضعیت معیشتی آنها مطرح شد که در آخرین مورد نمایندگان مجلس به دنبال تهیه طرحی برای افزایش ۵۰۰ هزار تومانی حقوق فرهنگیان هستند طرحی که با اما‌واگرهایی همراه است.

شروع ساخت شهری روی آبهای خلیج فارس

وزیر راه و شهرسازی از آغاز ساخت شهر جدید روی دریا در اطراف لار و لامرد طی چهارشنبه هفته جاری به صورت رسمی خبر داد و گفت: به دنبال توسعه بنادر کشور و ارتقای زندگی در شهرهای ساحلی کشور هستیم.

خانه دار شدن 17 هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان فارس گفت: یکی از اقدامات شاخص این نهاد خانه‌دار کردن ۱۷ هزار و ۵۰۰ خانوار تحت پوشش در سطح روستاها و شهرهای مختلف استان فارس بوده است.

برگزاری نمایشگاه گروهی عکاسان خبری شیراز

این نمایشگاه شامل ۲۸ قطعه عکس از ۱۴ عکاس خبری شیراز است.

محور این نمایشگاه عکسهای پرتره شانزدهمین سفر ریاست جمهوری به استان فارس است.

"شب های فارس" در میلان ایتالیا

معاون گردشگری میراث فرهنگی استان فارس گفت: در نمایشگاه تخصصی اکسپو در میلان ایتالیا تمام ظرفیت‌های استان فارس با عنوان «شب‌های فارس» به معرفی داشته‌های استان فارس در ابعاد مختلف می‌پردازد.

20 طرح عمرانی در شهرک‌های صنعتی فارس

معاون عمران و محیط‌ زیست شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: از ابتدای امسال تاکنون مراحل اجرایی 20 طرح عمرانی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان به پایان رسیده است.

فراخوان جشنواره مطبوعات دفاع مقدس

رییس کانون فعالان رسانه ای شهرستان شیراز گفت : علاقه مندان می توانند آثار خود را دربخش های سرمقاله، یادداشت، عکس، طراحی صفحات، گزارش، مصاحبه، اخبار، تیترهای مناسب، طنز تصویری ، نوشتاری و بخش ویژه شعار سال ، به این جشنواره ارسال کنند.
هادی بستام افزود : آثار ارسالی باید در فاصله زمانی 31شهریور سال 93 تا 17 مرداد سال 94 تهیه شده باشد و در قالب متن، عکس و پی دی اف، به دبیرخانه ارسال شود.
علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.Ajrdm.ir مراجعه کنند.

معدنی که برای خانواده زندانیان خرج می شود

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شیراز با تاکید بر اهمیت توجه به مسایل خانواده زندانیان گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با مجوز اخذ شده در اعطای امتیاز بهره برداری از یک معدن شن و ماسه برای حمایت از خانواده زندانیان موافقت کرد و این موضوع نهایی شد.

آغاز عملیات خط انتقال آب به خشت کازرون

بخشدار خشت کازرون گفت:عملیات خط انتقال آب به شهر خشت کازرون به طول شش و نیم کیلومتر و با اعتباری افزون بر 14 میلیارد ریال آغاز شد.

کمک به فوتبال فارس از احداث پل های چند صد میلیاردی کمتر نیست

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز با بیان اینکه شیراز با یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت از داشتن یک تیم فوتبال در لیگ برتر محروم است گفت: شهرداری در این زمینه پاسخگوی مطالبه جوانان باشد.

25 واحد از 30 واحد صنعتی ممسنی تعطیل شده!

فرماندار ممسنی از تعطیلی ۲۵ واحد صنعتی این شهرستان به دلیل نبود سرمایه در گردش خبر داد.

بازپس گیری 402 هکتار زمین از زمین خواران

402 هکتار از اراضی تصرف شده در شهرستان مرودشت استان فارس بازگردانده شد.

جایگاه تأسف آور فارس در آمار زندانیان

رئیس کل دادگستری فارس با تاکید بر ضرورت پرهیز از اعمال مجازات زندان برای جرا