اداره کل هواشناسی فارس از پیش بینی وقوع سیلاب و آبگرفتگی از هفته آینده در استان خبر داد. اداره کل هواشناسی فارس اعلام کرد: با توجه به شدت فعالیت سامانه بارش زا در فارس از جمعه 15 تا دوشنبه 18 اردیبهشت ماه برای معابر عمومی برخی از مناطق این استان وقوع سیلاب و آبگرفتگی پیش بینی می شود.
کد خبر: ۴۱۸۷۵۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴ 05 May 2017
براساس این اطلاعیه نفوذ این سامانه ناپایدار بارشی که از بعداز ظهر پنجشنبه به استان فارس وارد شده، موجب ناپایداری هایی به صورت وزش باد نسبتا شدید تا شدید، رعد و برق و بارش تگرگ می شود.

گفتنی است شدت فعالیت این سامانه بیشتر در نیمه شمالی استان فارس است و به دلیل رگباری بودن عمده بارش های فصلی، خطر آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها به طور موقت وجود دارد.

همچنین به دلیل لغزندگی جاده های مواصلاتی، امکان اختلال در آمد و شد وسایل نقلیه و بروز خسارت، کاهش دید افقی به سبب غبار و رطوبت بالا نیز دور از انتظار نیست.

در اطلاعیه اداره کل هواشناسی فارس به کشاورزان و باغداران توصیه شده که تمهیدات لازم را در این زمینه پیش بینی کنند و همچنین از دامداران و عشایر نیز خواسته شده که از تردد و چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار