رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک گفت: ساره جوانمردی نام شیراز را در جهان مطرح کرد.
کد خبر: ۴۱۹۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰ 06 May 2017
تابناک فارس به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک: فیلیپ کریون دیروز با پارالمپین های کنونی و قدیمی استان فارس که نورافشان، مسئول هیات جانبازان و معلولین، موسوی، معاون اداره ورزش و جوانان و عمادی، مسئول تربیت بدنی بنیاد شهید استان فارس حضور داشتند، شرکت کرد.

در ابتدای این مراسم مسعود اشرفی، دبیر کمیته ملی پارالمپیک گفت: پس از تصمیم رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک برای سفر به شیراز با خانواده مرحوم بهمن گلبارنژاد دیداری کردیم چون کریون می خواست حس همدردی خود را به آنها انتقال دهد. بعد از آن نیز دوست داشت با ورزشکاران مدال آور قدیمی و کنونی پارالمپیک دیدار کند. حضور ایشان برای ما مقتنم است تا به برنامه های پیش بینی شده مان دست یابیم.

وی افزود: این امر باعث تعامل کمیته ملی پارالمپیک با کمیته بین المللی پارالمپیک می شود و امیدوارم با جوانگرایی در رشته دوومیدانی شاهد کسب مدال آوران بیشتری از استان فارس باشیم.

موسوی، معاون اداره کل ورزش و جوانان استان فارس نیز پس از گفتن خیر مقدم از اینکه کریون در جمع پارالمپین های کنونی و قدیمی فارس است ابراز خوشحالی کرد و گفت: امیدوارم با حمایت کمیته ملی پارالمپیک بتوانیم قدم های مثبتی را در زمینه پیشرفت ورزش های پارالمپیکی داشته باشیم.
رئیس کمیته بین المللی پارالمپیک نیز در ادامه مراسم با اشاره به حادثه تلخ مرحوم گلبارنژاد در بازی های پارالمپیک ریو گفت: وقتی این اتفاق ناگوار برای مرحوم گلبارنژاد رخ داد حضور ما در شیراز الزامی شد و باید از نزدیک خانواده این مرحوم را ملاقات و ابراز همدردی می کردیم، اما زمانیکه متوجه شدم بهمن گلبارنژاد علاوه بر موفقیت در فعالیت های ورزشی در جنگ هم قهرمان بوده است باعث شد به شیراز آمده و به خانواده ایشان ادای احترام کرده و نشان ویژه ریاست کمیته بین المللی پارالمپیک را هدیه دهم.
وی افزود: امیدوارم این کار نشان داده باشد که چقدر به ایران علاقه داریم و برای ما مهم است. من با آقای سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان نیز ملاقات داشتم و حمایت دولت و مجلس از ورزش پارالمپیک برای من جالب است. موفقیت های شما در استان فارس حق تان بوده است و نتیجه تلاش شماست و با تلاش شما این موفقیت ها بیشتر خواهد شد.

فیلیپ کریون اظهار داشت: کمیته ملی پارالمپیک می تواند الگوی توسعه در سراسر جهان باشد. یکی از نشانه های موفقیت این است که در تمامی استان ها به ورزش پارالمپیک اهمیت می دهید و من این امر را در مسابقات دوومیدانی قهرمانی کشور مشاهده کردم که ورزشکاران تمامی استانها در این مسابقات شرکت کرده بودند.

وی ورزشکاران استان فارس را بسیار موفق ارزیابی کرد و گفت: ورزشکاران استان فارس در ورزش بسیار موفق هستند و من تعجب نمی کنم که شما برنده مدال های پارالمپیک ریو باشید. به نظر من اتفاق بزرگی است که اینجا جمع شده ایم تا ورزشکاران بزرگ و پیشکسوتانی که کارهای بزرگی را انجام دادند را گرامی بداریم. ساره جوانمردی باعث شد نام شیراز در دنیا مطرح و معروف شود.

وی در ادامه در پاسخ به ورزشکاران بازنشسته و پیشکسوت که چه برنامه ای برای ادامه فعالیت ورزشکاران دارید؟ اظهار داشت: شرکتی به نام آجیتوس در این راستا تلاش می کند تا ورزشکاران بازنشسته بتوانند به فعالیت ورزشی خود ادامه دهند.

کریون در پایان خاطرنشان کرد: ایران بیش از 500 مدال کسب کرده است که رشته دوومیدانی بیش از 200 مدال آنرا در اختیار دارد پس شما باید تلاش کنید تعادلی میان رشته ها و مدال ها برقرار شود تا بتوانید نتایج بهتری را کسب کنید.

وی در ادامه لوح تقدیری را برای قهرمانان و پیشکسوتان استان فارس تهیه کرده بود که به محمدرضا میرزایی، عوض آزموده، مختار نورافشان، امراله دهقان، محمد یارمحمدی و عنایت اله بخارایی اهدا کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار