مدیر پایگاه میراث‌جهانی تخت‌جمشید برنامه های هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه در تخت جمشید را اعلام کرد.
کد خبر: ۴۲۴۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۷ 15 May 2017
تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران:مسعود رضایی‌منفرد مدیر پایگاه میراث‌ جهانی تخت‌جمشید امروز گفت: هفته میراث‌فرهنگی از 28 اردیبهشت‌ تا سوم خرداد است که گردشگران و دوستداران میراث‌ فرهنگی، در این هفته شاهد برپایی چندین نمایشگاه تخصصی عکس و پوستر با عنوان پارسه از منظری دیگر، در گیت ورودی تخت‌جمشید، گذر زمان در تخت‌جمشید و تخت‌جمشید دیروز، تخت جمشید امروز، خواهند بود.
 
به گفته وی، افتتاحیه مراسم گرامیداشت هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه روز بیست ‌و هشتم اردیبهشت‌ ساعت 9 و 30 دقیقه با حضور گردشگران، دوستداران میراث‌فرهنگی و کودکان در موزه تخت‌جمشید برگزار خواهد شد.
 
مسعود رضایی‌منفرد تصریح کرد: در این روز کودکان، پس از بازدید از موزه تخت‌جمشید، آنچه را که درک کرده‌اند به تصویر خواهند کشید که این برنامه تحت عنوان مسابقه نقاشی "کودک و موزه" در ایوان موزه تخت‌جمشید برگزار می‌شود.
 
رضایی‌منفرد به برگزاری نمایشگاه نقاشی و تابلو حجم با عنوان میراث ما نه، امانت آیندگان! اشاره کرد و افزود: پیام این نمایشگاه حفظ و حراست از داشته‌های تاریخی‌مان برای سپردن به آیندگان است که در روز پنج شنبه 28 اردیبهشت‌ همزمان با روز جهانی موزه‌ها در موزه تخت‌جمشید افتتاح و به ‌مدت یک هفته دائر خواهد بود.
 
بازدید از کارگاه مرمت اشیای موزه‌ای و برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با سفال‌های منقوش در دوران‌های مختلف، نیز از جمله برنامه‌هایی است که در هفته‌ میراث‌فرهنگی توسط کارشناسان پایگاه تخت‌جمشید برای کودکان ارائه خواهد شد.
 
مدیر پایگاه میراث‌جهانی تخت‌جمشید افزود: مراسم تجلیل از خادمان میراث‌فرهنگی، راهنمایان افتخاری ایام نوروز و کارکنان شاغل در مجموعه تخت‌جمشید در دوم خردادماه و شرکت در غبارروبی و گلباران قبور شهدا از دیگر برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی است.
 
رضایی‌منفرد گفت: در روز سوم خرداد اختتامیه هفته میراث‌فرهنگی مصادف با برگزاری برنامه فرهنگی ورزشی تحت عنوان "راه شاهنامه" است که نزدیک به 30 دونده مسیر دروازه قرآن را از شیراز تا شهرستان مرودشت و مجموعه تخت‌جمشید به مسافت 45 کیلومتر طی می‌کنند و در پایان با اجرای مراسم برگزاری موسیقی سنتی، شاهنامه‌خوانی و دیگر برنامه‌های فرهنگی، به پایان خواهد رسید.
 
به گفته وی پنج شنبه بیست ‌و هشتم اردیبهشت همزمان با روز جهانی موزه‌ها، موزه تخت‌جمشید نیز همچون سایر همه اماکن تاریخی به‌ صورت رایگان پذیرای عموم علاقه‌مندان است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار