سپیدان به عنوان یکی از قطب های صنعتی وکشاورزی در جنوب کشورمی باشد که متاسفانه جوانان جویای کارش باید به شهرهای دیگر مهاجرت کنند.
کد خبر: ۴۲۵۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲ 17 May 2017
تابناک فارس به نقل از مارگون: شهرستان چهار فصل سپیدان که به عنوان یکی از قطب های گردشگری وکشاورزی وصنعتی محسوب می شود جوانان جویای کاری زیادی در این شهرستان به دنبال کار مورد نظر خود هستند وعلیرغم داشتن پتانسیل های بالا در تمامی زمینه ها برای امرار معاش خود به شغلهای کاذب روی اورده ویا به شهرهای دیگر مهاجرت می کنند .

شهرستان سپیدان در شمال استان فارس با جمعیت بیش از 100هزار نفر واقع شده است که نسبت آماربیکاری به جمعیت ان با توجه به آمار های غیررسمی نرخ بالایی را نشان می دهد.

متأسفانه مسئولان شهرستان آمار دقیقی ازدرصد بیکاری درشهرستان را ارائه نمی دهند و شاید دلیل آن این است که می دانند آمار بیکاری در این شهرستان کاهش که نمی یابد بلکه سال به سال در حال افزایش است.

  جوانان شهرستان سپیدان از استعداد و توانمندی های زیادی بهره مند هستند اما متأسفانه به دلیل نبود شرایط لازم برای استفاده و بکارگیری استعدادهایشان سرخورده شده و انگیزه ادامه تحصیل را از دست داده‌اند.

نیروی جوان شهرستان سپیدان، نخبگان و فارغ‌التحصیلان معتبرترین دانشگاه‌های کشور هستند که با امیدهای بسیار پا به عرصه علم و دانش گذاشته‌اند، همگی آن‌ها با آرزوی اینکه در شهر و دیار خود خدمت کنند از درس و دانشگاه فارغ می‌شوند و با وجود انگیزه برای خدمت به شهر و دیار خود، گویی عرصه برای کار کردن آنها تنگ است.

در گفت‌وگو با جوانان سپیدانی می‌توان دریافت که بیکاری بزرگترین مشکل آنهاست به گونه‌ای که انگیزه ادامه به هیچ کاری حتی تحصیل در دیار خود را ندارند و این عامل نیز منجر به مهاجرت بی‌رویه آنها به شهرهای اطراف شده است.

شاید یکی از مهم‌ترین عوامل که در مورد اشتغال جوانان این شهرستان وجود دارد، ضعف عملکرد مدیران دستگاه های اجرایی و بی برنامگی است که زمینه مهاجرت جوانان شایسته سپیدانی رابه شهرهای اطراف فراهم نموده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار