فرمانده سپاه فجر فارس تأكید كرد كه بهبود چهره شهر شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی از طریق اجرای پروژه‌های عمرانی شهری و برگزاری برنامه‌های فرهنگی یکی از وظایف مهم مدیران و مسئولان این کلانشهر است که تقویت اقتصاد شهری را در پی دارد.
کد خبر: ۴۲۶۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۲ 19 May 2017
تابناک فارس به نقل از روابط عمومی و تبلیغات سپاه فجر فارس:سردار سیدهاشم غیاثی، فرمانده سپاه فجر فارس عصر دیروز، ۲۶ اردیبهشت‌ماه در حاشیه آیین افتتاح پروژه پل کابلی ولیعصر(عج) با بیان اینکه توان مهندسی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) در اجرای پروژه‌های عمرانی کم‌نظیر است، گفت: این پل بزرگ‌ترین و طولانی ترین پل کابلی تک پایلون کشور و یکی از نمادهای پیشرفت علم مهندسی است که توسط مهندسان نخبه و جوان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: بهبود چهره شهر شیراز به‌عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران اسلامی از طریق اجرای پروژه‌های عمرانی شهری و برگزاری برنامه‌های فرهنگی یکی از وظایف مهم مدیران و مسئولان این کلانشهر است که ارتقاء نشاط شهروندان، جذب سرمایه‌گذاری، تقویت اقتصاد شهری و مطرح شدن نام شیراز در بین کلانشهرهای توسعه یافته کشور را در پی خواهد داشت.

فرمانده سپاه فجر با اشاره به اینکه کلانشهرها و مراکز استان‌ها برای تسهیل عبور و مرور به پروژه‌هایی نظیر پل‌های عظیم، تونل‌ها و زیرگذرها نیاز دارند، گفت: ساخت پروژه‌های عمرانی عظیمی مانند پل کابلی ولیعصر(عج) یکی از راه‌های مؤثر تسهیل عبور و مرور در کلانشهرها، کاهش آلودگی هوا و صوت، کاهش مصرف سوخت، افزایش ایمنی خودروها و شهروندان در یکی از نقاط پر ترافیک شیراز و ارتقا سلامت شهروندان است.
وی افزود: یکی از نکات خاص در طراحی این پل فاصله زیاد بین ستون‌های آن است که دلیل آن وجود ایستگاه شماره نُه قطار شهری در زیر عرشه پل است با این وجود طراحی و ساخت این پل به گونه‌ای است که به فضای شهر شیراز زیبایی دوچندان خواهد بخشید.
غیاثی با بیان اینکه کشورهای خارجی به بهانه‌های مختلف از جمله تحریم از ارسال خدمات و تجهیزات مهندسی به ایران جلوگیری می‌کنند، گفت: با بومی‌سازی چنین طرح‌های عمرانی توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) نیاز مهندسی کشور و مدیریت کلانشهرها به متخصصان غیر ایرانی در پروژه‌های شهری کاهش خواهد یافت و این خود حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است.
فرمانده سپاه فجر با تصریح اینکه پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در راستای انتفاع مردم و خودکفایی کشور تعریف شده‌اند، گفت: جمع زیادی از نخبگان، مهندسان و متخصصان جوان کشور در پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) مشغول به کار هستند و فعالیت این قرارگاه نیاز مهندسی و سازندگی ایران به کشورهای خارجی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار