مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس از کلنگ‌زنی بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان لارستان در هفته تأمین اجتماعی مصادف با ۲۵ تیرماه با حضور مسئولان کشوری و استانی خبر داد.
کد خبر: ۴۵۳۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳ 05 July 2017


تابناک فارس به نقل از تسنیم: اکبر امیری ظهر امروز در دیدار با فرماندار ویژه لارستان از خیرین و مسئولان این شهرستان در پیگیری احداث درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان تشکر کرد و  اظهار داشت: براساس توافق‌ انجام شده هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با نماینده مردم لارستان در مجلس در سال 91 موافقت احداث بیمارستان بیمارستان تأمین اجتماعی اخذ شد. 

وی از کلنگ‌زنی بیمارستان تأمین اجتماعی شهرستان لارستان در هفته تأمین اجتماعی مصادف با 25 تیرماه با حضور مسئووان کشوری و استانی خبر داد و افزود: نقشه تیپ بیمارستانی تهیه شده و کارشناسی‌های لازم صورت گرفته و برای اجرا نیاز به تأیید دانشکده علوم پزشکی لارستان است.

امیری با اشاره به اینکه درمانگاه تأمین اجتماعی در لارستان توسط خیرین در حال ساخت است، گفت: درمانگاه‌های داراب و سپیدان تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد و یک باب درمانگاه تخصصی نیز در شهرستان نورآباد در حال احداث است که در هفته دولت همزمان با درمانگاه لارستان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس با بیان اینکه مجوز تجهیز درمانگاه لارستان اخذ و اعتبارات تامین شده است، تصریح کرد: برای نصب و تست دستگاه‌ها نیاز به 20 روز تا یک ماه فرصت است که به محض آماده‌سازی مکان، کار نصب دستگاه‌ها شروع می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه مکاتبات لازم برای تأمین نیروی انسانی درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان انجام شده است، بیان کرد: امید می‌رود در مرداد ماه آزمون منطقه‌ای برای تأمین نیروهای درمانگاه لارستان برگزار شود.

امیری با تقدیر از نماینده مردم در مجلس و فرماندار ویژه لارستان برای تحقق اجرای پروژه بیمارستان و درمانگاه تأمین اجتماعی لارستان عنوان کرد: پس از تأیید نقشه از سوی دانشکده علوم پزشکی لارستان، انتظار می‌رود هماهنگی‌های لازم برای دستگاه‌های اجرایی درون شهرستان مثل شهرداری، دانشکده علوم پزشکی، مسکن و شهرسازی و غیره توسط فرماندار ویژه لارستان پیگیری شود.

وی با بیا اینکه وظیفه این سازمان ارائه خدمات درمانی در قالب قراردادهای مختلف است، افزود: در سال 95 در سطح استان فارس بالغ بر هزار و 200 میلیارد تومان پول در بخش درمان هزینه شده که از این مقدار یک هزار میلیارد تومان آن به طرف‌های قرارداد مانند بیمارستان‌های خصوصی و دولتی پرداخت شده است و در حال حاضر 2 میلیون نفر در استان فارس زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان فارس با بیان اینکه از زمان اجرای طرح تحول سلامت تعرفه پرداختی بیمه شده از 40 درصد به 5 درصد کاهش یافته است، گفت: در 4 سال گذشته 7 درمانگاه تأمین اجتماعی در سطح استان فارس ساخته شده یا در حال ساخت است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار