لازم به ذکر است جرقه های ایجاد شده و سوختن کابل از سر تیر برق و قبل از کنتور حوزه امتحانی اتفاق افتاده و در سالن محل برگزاری آزمون هیچگونه جرقه و آتش سوزی رخ نداده است.
کد خبر: ۴۵۷۹۴۷
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۲ 11 July 2017
روابط عمومی آموزش و پرورش کازرون در توضیح این اتفاق نوشت:
با توجه به اهمیت کنکور سراسری در آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان و اعتقاد راسخ مجموعه آموزش و پرورش به اینکه آنان سرمایه های عظیم انسانی شهرستان و کشور می باشند، از ماه ها قبل تمهیدات و مقدمات لازم برای ایجاد شرایطی مناسب و عادلانه برای رقابت داوطلبان کنکور با دانش آموزان سایر مناطق کشور پیگیری می شد. یکی از این موارد بسیار مهم، با توجه به فصل برگزاری کنکور سراسری، تیرماه گرم و شرجی کازرون، آماده سازی مکانی با سیستم سرمایشی مناسب بود. از همین رو یکی از مکان هایی که مورد بازدید و تایید قرار گرفت، سالن حوزه مکتب الزهرا(س) خیابان شریعتی بود، که دارای چهار اسپیلت سالنی می باشد، و می توانست این دغدغه را مرتفع سازد.

در چند روز مانده به برگزاری کنکور سراسری مکان های برگزاری آزمون (از جمله همین سالن) توسط متخصصین اداره برق مورد بازدید فنی قرار گرفت و بدون اشکال بودن سیستم برق کشی و آماده بودن برای برگزاری آزمون مورد تایید کتبی قرار گرفت. همچنین مکاتبات لازم با فرمانداری، اورژانس، آتش نشانی، نیروی انتظامی و دیگر ادارات درگیر در برگزاری آزمون انجام شد و همگی در این روز همراه با آموزش و پرورش در آمادگی کامل به سر می بردند.

لازم به ذکر است حوزه مذکور هم سال قبل و هم روز قبل بدون هیچ مشکلی به عنوان حوزه کنکور گروه ریاضی پسران مورد استفاده قرار گرفته بود.

توضیح روابط عمومی آموزش و پرورش کازرون پیرامون برگزاری آزمون کنکور در مکتب الزهرا(س)

و اما روند برگزاری آزمون در روز 16/04/1396:

1) آزمون از ابتدای جلسه توسط عوامل اجرایی با نظم و ترتیب آغاز و به صورت مرتب و منظم برگزار گردید و در دو مرحله در ساعت های 8:10 و 11:15 توسط مسئولان آموزش و پرورش حوزه برگزاری آزمون مورد بازدید قرار گرفت و هیچ موردی دال بر وجود هرگونه نقص مشاهده نشد.

2) در ساعت 11:31 احساس بوی نامطبوع سوختن کابل از فضای بیرون حوزه به مشام رسید، و سپس صدای جرقه های متناوب از بیرون و از سر کابل متصل به تیر برق مشاهده گردید، در صورتی که برق ساختمان همچنان متصل و روشنایی و وسایل سرمایشی (اسپیلت ها) روشن بوده، که طی تماس رئیس حوزه ی اجرا، مسئول تاسیسات آموزش و پرورش در محل حاضر شده و در ساعت 11:40 جهت جلوگیری از خطرات و پیشامدهای احتمالی و سرایت آتش به داخل حوزه امتحانی اقدام به قطع برق از کنتور سالن می نماید.  

3) لازم به توضیح است در همان لحظات اول از طریق مسئولان سالن آزمون و نیز آموزش و پرورش با اداره برق و آتش نشانی جهت حضور در محل هماهنگی های لازم به عمل می آید.

4) با حضور پرسنل آتش نشانی و اداره برق نسبت به اطفا و قطع برق از سر تیر برق اقدامات لازم انجام گرفت. و در ساعت 11:54 تمامی موارد ایمنی و خطرات احتمالی از قبیل سوختگی کابل ها، کنترل کامل صورت گرفت.

5) گفتنی است بر اساس دستورالعمل سازمان سنجش پایان آزمون ساعت 12:10 می باشد.

6) لازم به ذکر است جرقه های ایجاد شده و سوختن کابل از سر تیر برق و قبل از کنتور حوزه امتحانی اتفاق افتاده و در سالن محل برگزاری آزمون هیچگونه جرقه و آتش سوزی رخ نداده است.

این مدیریت با ابراز تاثر از حادثه غیر مترقبه به وجود آمده، ضمن دلجویی از دانش آموزان عزیز داوطلب حاضر در این مکان، از طریق مراجع ذی ربط جهت جلوگیری از ضایع شدن زحمات دانش  آموزان و اولیای آنان پیگیر مصمم و جدی مطالبات ایشان می باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار