مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به تدوین دستورالعمل جدید اجرای طرح رونق تولید در سال 1396گفت:بر اساس هدف گذاری انجام شده در بسته ارتقای توان تولید ملی برای صیانت و نگهداشت تولید و اشتغال بیش از 10هزار واحد تولیدی،صنعتی و معدنی کوچک و متوسط در سطح کشور افزون بر 100هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت.
کد خبر: ۴۶۰۵۶۴
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸ 16 July 2017
به گزارش تابناک فارس:مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به اجرای طرح رونق تولید در دومین سال اجراگفت:با آغاز فعالیت سایت بهین یاب از 27خردادتاکنون 181متقاضی دریافت تسهیلات در استان فارس درخواست خود را ارائه کرده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس ،مهندس شاهپور قنبری افزود:از این تعداد 102واحد تولیدی و صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مستقر هستند که بر اساس درخواست اولیه تقاضای دریافت بیش از 2520میلیارد ریال تسهیلات را داشته اند.

وی  با اشاره به تدوین دستورالعمل جدید اجرای طرح رونق تولید در سال 1396گفت:بر اساس هدف گذاری انجام شده در بسته ارتقای توان تولید ملی برای صیانت و نگهداشت تولید و اشتغال بیش از 10هزار واحد تولیدی،صنعتی و معدنی کوچک و متوسط در سطح کشور افزون بر 100هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس افزود:در طرح رونق تولید که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال و با مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  اجرا می شود تامین مالی بنگاه های تولیدی و صنعتی کوچک و متوسط و طرح های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای 60درصد انجام می شود.

قنبری ،کمک به حفظ اشتغال ،افزایش تولید بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط ،راه اندازی نیمه تمام تولیدی و تقویت تحرک اقتصادی از طریق منابع بانکی را از مهمترین اهداف طرح رونق تولید اعلام کرد و گفت:بنگاه های تولیدی و صنعتی که به علت محدودیت در تامین نقدینگی امکان فعالیت ندارند با دریافت تسهیلات ضمن ایجاد اشتغال مجددو افزایش حداقل 10درصد تولید نسبت به سال قبل ،تا پایان سال به چرخه تولید و صنعت باز می گردندو واحد های دارای پیشرفت بیش از 60درصد نیز متعهد به راه اندازی طرح خود تا پایان امسال خواهند شد .

وی با بیان اینکه این تسهیلات پس از تایید کارگروه های استانی اختصاص می یابد گفت:بر اساس دستور العمل امسال ،بنگاه های کوچک تا سقف 10میلیارد ریال ،بنگاه های متوسط تا 30میلیارد ریال و برای طرح های نیمه تمام بالای 60درصد پیشرفت فیزیکی نیز تا سقف 20میلیارد ریال تسهیلات پرداخت می شود.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس اولویت اصلی پرداخت تسهیلات را بنگاه های تولیدی کوچک و متوسطی  اعلام کرد که دارای مشکلات نقدینگی بوده و از لحاظ ظرفیت تولید ،دانش فنی و توان مدیریت و بازار مشکل و مانعی برای راه اندازی و افزایش تولید نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار  نرخ سود تسهیلات برای سرمایه در گردش نرخ عقود مبادله ای و برای طرح های نیمه تمام نرخ عقود مشارکتی خواهد بود گفت:مدت باز پرداخت تسهیلات نیز برای تسهیلات سرمایه در گردش یک سال (قابل تمدید )و برای سرمایه ثابت  طرح های نیمه تمام نیز بنا به تشخیص کارگروه ،تامدت 5سال تعیین شده است.

قنبری با بیان اینکه طرح ها ی متقاضی دریافت تسهیلات در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به مسولیت استانداری و دبیری سازمان صنعت ،معدن و تجارت بررسی و تصویب می شود گفت:واحد های صنعتی و تولیدی متقاضی دارای شرایط باید نخست به سامانه بهین یاب به نشانی www.behinyab.ir مراجعه و درخواست خود را در این سامانه ثبت کنند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس تصریح کرد شرکت شهرک های صنعتی نیز بعنوان عضو کارگروه استانی  موظف شده نسبت به  شناسایی بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط مستقر در شهرک های صنعتی که به علت کمبود نقدینگی امکان تکمیل طرح و یا تولید با ظرفیت مناسب ندارند ،اقدام و نتایج را به کارگروه و کمیته بررسی اعلام کند.

قنبری با بیان اینکه نخستین جلسه کمیته کارشناسی بررسی درخواست های متقاضیات تسهیلات طرح رونق تولید نیز برگزار شدافزود:جلسات کمیته کارشناسی به منظوربررسی درخواست های همه متقاضیان بصورت مستمر برگزارخواهدشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار