رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید شرایط واقعی را به مردم گفت و اینکه تحریم های افزایش یافته در چند سال اخیر باعث بروز مشکلات گردیده است.
کد خبر: ۵۰۳۵۴۳
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۷ 04 October 2017
تابناک فارس به نقل از مهر: علی لاریجانی عصر چهارشنبه در مراسم یادواره شهدای شهرستان‌های ممسنی و رستم، گفت: باید امروز شرایط واقعی را به مردم بگوییم و واقع‌بینانه اعلام کنیم که چه کاری می‌توانیم انجام دهیم در کشور منابع و سرمایه های مناسبی وجود دارد ولی تحریم هایی که در سال های اخیر بیشتر شده مشکلاتی ایجاد کرده که امیدوارم برطرف شود.

وی با اشاره به فرهنگ کارآفرینی در کشور تاکید کرد: بیکاری مشکل امروز جامعه است و نمی توان آن را پنهان کرد و در این راستا نیز تمامی بخش ها باید همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فکر استخدام شدن باید از ذهن مردم و به خصوص جوانان پاک شود زیرا بدنه دولت به اندازه کافی بزرگ شده و پول های زیادی در این راستا هزینه شده است.

لاریجانی یادآور شد: توسعه فرهنگ کار آفرینی باید در جامعه رونق داشته باشد به خصوص اینکه تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی نیز راه را به همگان نشان داده است.

وی افزود: مجلس مصوبات خوبی در خصوص ایجاد اشتغال برای جوانان دارد که در این مسیر جوانان بتوانند با استفاده از تسهیلات مناسب اشتغالزایی خوبی داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه آیت‌الله مدنی، گفت: سربلندی و موفقیت انقلاب اسلامی به دلیل وجود همین علمای بزرگوار بوده است و اینکه دشمن تا به امروز نتوانسته ضربه ای به کشور وارد کند نشان از مجاهدت های این بزرگان است.

لاریجانی تصریح کرد: پیروزی در دوران دفاع مقدس بیانگر مجاهدت ها و دلاوری ها بود و ثمره آن نیز سربلندی و عزت امروز کشور است.

وی در پاسخ به درخواست های نماینده شهرستان ممسنی و رستم در خصوص پتروشیمی، سد و رفع مشکلات بیکاری نیز گفت: در خصوص موضوع سد و پتروشیمی با وزیر صحبت و پیگیری خواهم کرد اما در خصوص موضوع بیکاری باید اعلام کنم که تنها راه ایجاد اشتغال سرمایه گذاری است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی به طور حتم ایجاد اشتغال را به همراه خواهد داشت که در این راستا زمینه های مساعدی وجود دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار