مدیر پایگاه پژوهشی بافت تاریخی شیراز از تهیه نقشه سه بعدی برای این بافت خبر داد.حسین عباسی مهر گفت: به زودی محدوده ۳۵۷ هکتاری بافت تاریخی شیراز اسکن سه بعدی می شود تا در نهایت به یک نقشه جامع و کامل از تمامی جزئیات این بافت ارزشمند به دست آید.
کد خبر: ۵۲۰۶۴۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۰ 07 November 2017
وی با بیان اینکه نقشه برداری از کل بافت تاریخی شیراز با پهپاد به زودی انجام می شود، افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و بنا به نیاز مجموعه به زودی قرارداد با مشاور درخصوص اجرای اسکن سه بعدی منعقد خواهد شد.

عباسی افزود: با برنامه ریزی ها اسکن سه بعدی و تصاویر هوایی بافت تاریخی شیراز نیز به زودی به مرحله اجرا درمی آید.

وی ادامه داد: عکس های هوایی متعددی از بافت تاریخی شیراز وجود دارد، اما اسکن سه بعدی جزئیات بناها، گذرها، ارتفاعات و تمامی المان های موجود در بافت تاریخی را به صورت تفکیک شده در اختیار کارشناسان قرار می دهد.

مدیر پایگاه پژوهشی بافت تاریخی شیراز به تهیه طرح پایلوت مرمت ۲۷ خانه تاریخی شیراز اشاره کرد و گفت: تهیه این طرح به یک سری مقدمات نیاز دارد که می توان به تکمیل اطلاعات در مقیاس بسیار کوچک و حتی تزئینات این بنا اشاره کرد.

وی با بیان اینکه طرح پایلوت (مرمت ۲۷ خانه تاریخی در شیراز) در حال تکمیل است، بیان کرد: نقشه برداری و کسب جزئی ترین اطلاعات این بناها در دستور کار است و تا یکی دو ماه دیگر طرح آماده اجرا خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار