مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: وزیر ورزش و جوانان فارس در نشستی با استاندار فارس بر حمایت از ورزش فارس و به ویژه تیم های فوتبال این استان تاکید کرد.
کد خبر: ۵۳۳۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷ 04 December 2017

تابناک فارس به نقل از ایرنا:حیدرعلی کامیاب کلانتری، دوشنبه گفت: در این نشست که امروز (سیزدهم آذر) در وزارت ورزش و جوانان و با حضور تاج گردون رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، دستاورد های بسیار خوبی برای ورزش و جوانان فارس به دنبال داشت.
وی افزود: ابتدا در مورد ورزشگاه 50 هزار نفری پارس (میانرود) شیراز صحبت و مقرر شد تغییر و تحول اداری هر چه زودتر صورت گیرد و این ورزشگاه به استان فارس تحویل داده شود تا بتوانیم هر چه سریع تر بازی های لیگ دسته اول را در این ورزشگاه برگزار کنیم.
کامیاب کلانتری ادامه داد: همچنین از دیگر موارد مهمی که مطرح شد، اتمام سالن 6 هزار نفره شیراز، مصوب سفر رهبر معظم انقلاب به استان فارس (اردیبهشت 87) بود و وزیر ورزش و جوانان دستور داد کار اتمام این طرح ملی به استان فارس واگذار شود.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس بیان کرد: همچنین وزیر ورزش و جوانان دستور داد با توجه اینکه شهر شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام است، اعتبار ویژه ای برای این امر در نظر گرفته شود و با عنایت به این موضوع که حوزه جوانان بسیار حائز اهمیت است دستوراتی صادر شد تا بتوانیم سایر برنامه های پایتختی را به خوبی اجرا کنیم.
وی افزود: افزون بر این وزیر ورزش و جوانان قول داد 50 میلیارد ریال برای اتمام زمین های چمن مصنوعی مینی فوتبال در روستاهای فارس اختصاص یابدکه باتحقق این امر تا پایان سال 96 مالی این طرح هادر روستاهای فارس به اتمام می رسد.

** به تیم های فوتبال فارس کمک می شود
مدیر کل ورزش و جوانان فارس در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با تاکید استاندار فارس مبنی بر حمایت از تیم های فجر، برق و قشقایی شیراز، وزیر ورزش و جوانان قول مساعد داد به این تیم ها کمک شود ضمن اینکه وزیر هم اعتقاد دارد که استان فارس شایستگی داشتن یک تیم در لیگ برتر فوتبال را دارد.
وی گفت: دولت نمی تواند تیم داری کند اما کماکان نقش حمایتی خود را انجام خواهد داد و کسانی هم که قصد باشگاه داری دارند نباید انتظار داشته باشند که دولت از صفر تا صد به آنها کمک کند و مدیران باشگاه ها هم موظف هستند واقعیت ها را به مردم بگویند.
کامیاب کلانتری تاکید کرد: ارکان مختلفی در باشگاه داری دخیل هستند و مدیران در بحث اقتصادی باید آورده های خود را مشخص کنند و راهکارهایی هم برای درآمد زایی وجود دارد که ظرف چند روز آینده به تیم های فوتبال فارس کمک خواهد شد و آنها هم تلاش کنند حتما امسال یک تیم در لیگ برتر فوتبال داشته باشیم.
وی اضافه کرد : تا زمانی که استان فارس تیمی در لیگ برتر فوتبال نداشته باشد نمی توانیم حامی مالی پیدا کنیم ومدیران باشگاه ها باید اصول ورزش حرفه ای را رعایت کنند و دولت هم نقش حمایتی خود را انجام خواهد داد.
مدیرکل ورزش و جوانان ادامه داد: با حمایتی که از سوی وزیر ورزش و جوانان و استاندار فارس انجام شد تیم های برق و فجر شهید سپاسی شیراز تلاش کنند تا به لیگ برتر صعود کنند.
وی گفت: ظرف سه سال گذشته و از پس از انقلاب تا کنون سابقه نداشته که این قدر به تیم های فوتبال فارس کمک شود و این امر در حالی است که سایر رشته های ورزشی فارس هم بحق انتظار کمک دارند و آنها نیز معترض هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار