شهردار شیراز گفت: نیازمند استفاده از مشاورین بین المللی و صاحب نام در حوزه زیباسازی هستیم .
کد خبر: ۵۶۳۰۲۱
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷ 07 February 2018

حیدر اسکندرپور در آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری شیراز با انتقاد از اینکه در تشکیل این سازمان از ابتدا دقت کافی نشده است، گفت: دو ماموریت کاملا متفاوت در طول دو سال گذشته به این سازمان سپرده شد. این سازمان، تخصصی است و امکان دارد دغدغه‌هایی که از حیث فضای سبز وجود دارد، اجازه ندهد که به منظر و زیباسازی توجه شود، در این راستا باید برای رفع نواقص تلاش کرد.

شهردار شیراز با یادآوری اینکه پیشنهاد خواهم داد تا ریاست جدید این سازمان از نیروهای تخصصی در حوزه سیما، منظر و فضای سبز استفاده کند، خواستار استفاده از ظرفیت دانشگاهیان برای توسعه فضای سبز و زیباسازی شد و گفت: باید بپذیریم که در حوزه زیباسازی شهری دچار مشکلات جدی هستیم.

اسکندرپور، شیب تند تخریب باغات قصردشت، مبلمان شهری نامناسب و طراحی های ناهمگون را از مشکلات جدی کلانشهر شیراز برشمرد و با بیان اینکه متاسفانه در این موضوع به جای راه حل صورت مسئله را به درستی حلاجی نکرده ایم، گفت: متاسفانه برای تولید فکر کمتر پول خرج کرده‌ایم.

وی لزوم بهره‌گیری از توان مشاوران بین‌المللی در ابعاد مختلف خصوصا حوزه‌های منظر و زیباسازی شهری را یادآور شد و گفت: هنوز نپذیرفته‌ایم که می‌توان با استفاده از مشاورین شاهد کیفیت بالایی از ارائه خدمات بود.

به اعتقاد شهردار شیراز، با وجود استفاده زیاد از انرژی برق در شیراز، استفاده مطلوب در این بخش نشده است، گفت: می‌توان با نورپردازی‌های بهتر، ضمن کاهش هزینه‌ها استفاده بهتر و زیبایی مطلوب‌تری داشت.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار