مدیرکل صدا و سیمای فارس گفت: سریال تلویزیونی ۹۰ قسمتی شاعران بزرگ کشور در صدا و سیمای مرکز فارس ساخته می‌شود.
کد خبر: ۵۷۰۹۲۴
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۵ 25 February 2018

تقی سهرابی مدیرکل صدا و سیمای فارس صبح امروز یکشنبه در نشست خبری ساخت سریال تلویزیونی مفاخر ایران، اظهار کرد: یکی از وظایف بزرگ رسانه توجه به داشته‌های تاریخی و فرهنگی است که در این راستا هنر باید در اختیار معرفی این بزرگان و مفاخر باشد.

وی تصریح کرد: در این خصوص شهر شیراز دارای جایگاه والایی است و همواره محلی برای اندیشمندان و هنرمندان بزرگ ایران و جهان بود که نمونه آن سعدی، حافظ و خواجوی کرمانی است.

مدیرکل صدا و سیمای فارس اضافه کرد: صدا و سیمای فارس مفتخر است، اقدام به ساخت سریالی از این بزرگان خواهد کرد.

سهرابی افزود: در این کار بزرگ که با همکاری و مشارکت یکی از بنیاد‌های خیریه فرهنگی و آموزشی انجام می‌شود، توجه ویژه‌ای به استعداد‌های بومی و به خصوص جوانان وجود دارد.

وی بیان کرد: انتخاب بازیگران پس از مشخص شدن کارگردان انجام می‌شود، اما تاکید بر استفاده از بهترین‌ها است.

مدیرکل صدا و سیمای فارس تصریح کرد: کارگردان‌های بزرگی داریم و برای تولید سریال حضرت شاچراغ (ع) با کارگردان‌هایی مانند میرباقری صحبت کردیم.

وی گفت: در این سریال نیز مذاکره با بزرگان کارگردانی ایران صحبت شده و به زودی نتیجه نهایی اعلام می‌شود.

سهرابی ادامه داد: مدت زمان پیش بینی شده برای ساخت این طرح حدود ۵ تا ۷ سال است.

وی اظهار امیدواری کرد: ساخت این سریال منجر به ساخت یک شهرک سینمایی در شیراز شود.

مدیرکل صدا و سیمای فارس نیز بیان کرد: در بین بهترین‌های بازیگری کشور بهترین‌های ملی استان فارس استفاده خواهند شد و ارتقاع فرهنگی و جایگاهی فارس مد نظر قرار دارد و اصل مهم استفاده از بهترین‌ها است.

وی در خصوص پخش این سریال در شبکه‌های مختلف نیز تصریح کرد: اولویت پخش اینگونه سریال‌ها در شبکه یک سیما و سپس بازپخش آن در شبکه‌های دیگر است البته حق اصلی در شبکه فارس محفوظ است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار