وزیر نیرو درباره تقاضای مردم و نماینده استهبان برای آبرسانی به خانه کت و قشم قاوی گفت: تا پایان سال ۹۷ روستاهای خانه کت و قشم قاوی از آب شرب بهره‌مند می‌شوند.
کد خبر: ۵۷۶۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸ 08 March 2018

تابناک فارس به نقل از تسنیم: رضا اردکانی صبح امروز در مراسم افتتاح فاضلاب استهبان با اشاره به کاهش نزولات جوی و اهمیت مسئله آب اظهار داشت: در چنین شرایطی پس‌آب‌ها یکی از منابع مهم برای استفاده هستند و این مسئله فارغ از نحوه مصرف آب است.

وی با بیان اینکه چه آب را وارد کنیم و چه آب دریا را شیرین کنیم باز هم پسآب یک منبع مطمئن است، گفت: تا جمعیت برقرار است پسآب هم برقرار است که باید بتوانیم این موضوع را مهار و سپس از آن بهره‌برداری کنیم.

اردکانی افزود: مسیر بلندی در راه‌اندازی فاضلاب در پیش است و این کار یکی از به صرفه‌ترین راه‌های موجود برای بهره‌برداری از پسآب‌ها است چراکه صنایع مختلف توسط پسآب‌ها تغذیه می‌شود اما منابع دولتی کفاف استفاده و بهره‌برداری از آن را نمی‌دهد.

وزیر نیرو با بیان اینکه در استان فارس 10 درصد جمعیت تحت پوشش فاضلاب هستند، بیان کرد: این نسبت از میانگین کشور که 48 درصد است، کمتر است.

اردکانی درباره تقاضای مردم و نماینده استهبان برای آبرسانی به خانه کت و قشم قاوی گفت: تا پایان سال 97 روستاهای خانه کت و قشم قاوی از آب شرب بهره‌مند می‌شوند و آب سد رودبال نیز طبق برنامه به شهرستان استهبان می‌رسد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار