رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: نصب تابلوهای فعالیت های شهری اعم از تجاری، خدماتی و اداری در این شهر باید هماهنگ و به طور کامل منطبق با مبحث بیستم مقررات ملی ساختمان باشد.
کد خبر: ۵۹۱۷۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۰ 17 April 2018

تابناک فارس به نقل از ایرنا: احمد تنوری، در نشست شورای اسلامی شهر شیراز افزود: یکی از مهم ترین مشکلات موجود در این کلانشهر، عدم پیوستگی و ترکیب هماهنگ سیمای شهری است که ناشی از عدم اجرای قوانین، مقررات، مصوبات و سایر قواعد حاکم و ناظر بر این حوزه است.
مبحث بیستم از مجموعه مقررات ملی ساختمان، مسئولان موسسه های دولتی، عمومی و بخش خصوصی، کارفرمایان و مدیران کارگاه‌ها و ساختمان‌ها را ملزم می‌کند تا پیام‌ رسانی در محیط زندگی مردم را به نحو موثر و مطلوب از طریق تابلوها و علائم، تامین کنند. این مبحث همچنین اشخاص را ملزم می‌کند در محل‌هایی که احتمال خطری تهدید کننده برای سلامت و ایمنی افراد وجود دارد، علائم هشدار دهنده نصب کنند.
وی ادامه داد: باید هویت شهری شیراز در حوزه بهسازی و نوسازی بافت تاریخی مورد مطالعه و بررسی دقیق قرار گیرد و اصول و مفاهیم هویت بخش در معماری شیراز تدوین و به احیای مکتب شیراز نیز توجه شود.
تنوری بیان کرد: شهر شیراز دارای بیشترین مشاهیر تاریخی و فرهنگی در زمینه های دینی، علمی، ادبی و هنری است که باید در نامگذاری ها در اولویت باشند.
وی همچنین بر نامگذاری اماکن و معابر با اولویت نام شهدای شهر شیراز تاکید و اظهار کرد: در حال حاضر اسامی بسیاری از شهدای شیرازی بر روی هیچ مکانی نامگذاری نشده است در حالی که برخی از اسامی شهدای سراسر استان فارس و حتی استان های همجوار در نامگذاری ها استفاده شده است.

رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز افزود: این اقدامات در صورتی آثار مثبت فرهنگی در پی دارد که به صورت متقابل در سایر شهرها نیز از اسامی شهدای شیرازی برای نامگذاری ها استفاده شود.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار