مدیرعامل ستاد دیه کشور با تقدیر از همیاری خیرین در راستای آزادی محکومان جرایم غیرعمد از افزایش تعداد برگزاری جشن‌های گلریزان این نهاد تا ۴۰۰ مراسم در ماه رمضان خبر داد.
کد خبر: ۶۱۷۹۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰ 12 June 2018

سیداسدالله جولایی با اشاره به منابع مالی این نهاد حمایتی گفت: از ابتدای تاسیس این مجموعه، مبالغ مورد نیاز بدهکاران مالی و دیات از طریق کمک های نوعدوستانه خیرین یا از محل برگزاری همین جشن های گلریزان تامین شده و اگر چه درصد کمی از محبوسان واجد شرایط جهت دریافت وام به موسسات مالی یا بانک های عامل معرفی شده اند اما همین جمعیت کوچک به دلیل موانع بانکی مربوط به تضامین یا سابقه حبس بی بهره از حمایت های ستاد دیه نبودند.

وی استقبال عمومی از جشن های گلریزان امسال را نشان از اعتماد خیرین به این ستاد مطرح کرد و افزود: رمضان سال گذشته در مجموع میزبان 313 جشن گلریزان بودیم اما امسال به دلیل افزایش تعداد محکومان غیرعمد تا 18 هزار زندانی و البته افزایش نرخ دیه و تورم به منظور کاهش حداکثری جمعیت فعلی محبوسان برگزاری 377 جشن گلریزان را طراحی کردیم که علاوه بر این برنامه سازمانی، خرسندیم تا به امروز با استقبالی که صورت گرفته استان های بزرگ کشور در تدارک برپایی مراسم دیگری هستند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور یادآور شد: تا به امروز 90 درصد جشن های گلریزان برگزار شده و برای نمونه خیرین استان فارس با شرکت در بیش از 25 جشن گلریزان کمکی معادل 92 میلیارد و 960 میلیون ریال برای آزادی زندانیان غیرعمد اهدا کرده اند که البته این مبلغ به دلیل تداوم برنامه های گلریزان تا پایان ماه رمضان افزایش هم خواهد داشت.

جولایی با اشاره به استان هایی که بیشترین جذب مشارکت های مردمی را داشتند، گفت: بعد از مردم نوعدوست استان فارس، اصفهانی ها در قالب برگزاری چهار جشن گلریزان و جمع آوری مبلغی معادل 67 میلیارد ریال، خوزستانی ها با کمکی افزون بر 55 میلیارد ریال و تبریزی ها نیز با حمایت 23 میلیارد ریالی خود در رتبه های بعدی این فهرست قرار دادند.

وی با اشاره به فهرست ارایه شده از سوی 20 استان، رقم جمع آوری شده در این گلریزان ها را 500 میلیارد ریال مطرح کرد و افزود: با این کمک خیرین به طور قطع درصد قابل توجهی از زندانیان غیرعمد حال حاضر ندامتگاه های کشور آزاد و به آغوش خانواده بازخواهد گشت.

مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: چراغ جشن های گلریزان امسال با کمک 400 میلیون تومانی رهبر معظم انقلاب روشن و تا امروز غیر از مراجعات حضوری به ستاد، خودپردازها یا بانک های عامل، تنها از طریق سامانه تلفن همراه بیش از 3500 نیکوکار با وارد کردن کد دستوری « 7777 * 780 * » در امر آزادی 18 هزار محبوس نیازمند زندان های کشور مشارکت داشته اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار