مدیرعامل شهر جدید صدرا با اشاره به رشد جمعیت و اینکه این منطقه تا 2 سال آینده به بزرگترین شهر استان فارس بعد از شیراز تبدیل خواهد شد، گفت: صدرا به لحاظ تامین زیرساخت ها و سرانه های آموزشی، فرهنگی و مذهبی عقب ماندگی های بسیاری دارد.
کد خبر: ۶۲۸۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۷ 09 July 2018

خلیل حاجی پور م افزود: این شهر بالاترین میزان افزایش جمعیت را در استان فارس دارد و ضروری است که مدیران ارشد این استان توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

وی اظهار داشت: متاسفانه با وجود تلاش های شهرداری و شورای شهر صدرا، هنوز یک ریال هم از محل بودجه های عمومی دولت در این شهر صرف نشده و هزینه تمام زیرساخت ها و خدمات روبنایی صدرا از محل منابع داخلی شرکت عمران تامین شده است.

وی بیان کرد: امیدواریم امسال برای نخستین بار با رایزنی هایی که از سوی مدیران استان فارس صورت گرفته، سازمان برنامه و بودجه در خصوص تامین بخشی از بودجه شهر صدرا برای ساخت فضاهای آموزشی، ورزشی و مسیرهای دسترسی موافقت کند.

حاجی پور، مهمترین دغدغه دولت را در شهر صدرا، تامین مسیرهای دسترسی و ایجاد زیرساخت های حمل و نقل مناسب دانست و اظهار داشت: بسیاری از اقدامات و زیرساخت های ضروری و مورد نیاز برای صدرا باید در دهه های گذشته در این شهر ایجاد می شد اما متاسفانه اینگونه نبوده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا ادامه داد: در قالب طرح جامع شهر صدرا، عملیات تعریض بزرگراه صدرا به دوکوهک در بهمن ماه 96 با اعتباری افزون بر 120میلیارد ریال آغاز شد و هم اینک به صورت شبانه روزی در حال اجراست، پیش بینی می شود این طرح تا پایان سال 97 به بهره برداری برسد.

حاجی پور با اشاره به مصوب شدن طرح مسیر دسترسی شهر صدرا به بزرگراه شیراز - اصفهان در شورای ترافیک استان فارس، گفت: عملیات اجرایی این طرح که کلنگ آن هفتم تیرماه 97 به زمین زده شد، ظرف 10روز آینده به صورت جدی آغاز خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار